İlişkiler

Evlilikte Uzman Desteği

Bir çok ilişkide olduğu gibi kendi ilişkilerinizde de sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bazı sorunları kendiniz çözerek ilişkiye devam edebilirsiniz. Fakat uzun süren ilişkilerde ve evliliklerde hayatın monotonluğu ilişkilere de yansıdığından evlilikte ve beraberlikte çözülemeyen sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu aşamada bir büyüğünüzden ya da alanında uzman birinden destek almanız ilişkinizin kurtarılmasına ve sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Uzman Desteği Almanız Her Zaman Daha Sağlıklı

Evlilik danışmanlarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri ailelerin çocuklarında da aynı evlilik sorunlarının olacağını düşünerek kendi görüşleri doğrultusunda çocuklarının evliliğini kurtarma çabalarıdır. Eskiden büyüklere sorulan ve büyüklerden fikir alarak evlilik ile ilgili sorunlar çözüme kavuşurken günümüzde artık bireyler evlilikleri hakkında kendi kararlarını tercih etmeyi istiyorlar. Bu durumda da birbirlerini tanıyan çiftler kendileri çözüm bulmaya yoluna gitmektedirler.

İlişkilerde çözülebilecek olan sorunlara uzman gözü ile bakmak her zaman daha sağlıklı olacaktır. İlişkideki karakterleri tanımayan ve sadece kişilik yapılarına göre çözüm arayışına giren uzmanlar ikili ilişkilerde bireylere daha yardımcı olmaktadır. Örneğin sorun karşısında nasıl davranmaları gerektiği yönlendirmesi yapan uzmanlar her iki tarafında ortak karar almasında etkili olabilmektedirler.

Her işte olduğu gibi çözümü alanında uzman kişilerden yardım alarak sonuca ulaştırmak daha sağlıklı ve olumlu sonuçların ortaya çıkmasında yardımcı olacaktır.

Kendinizi Uzman İle Dertleşir Gibi Anlatın

Sorunu olmayan bir insan herhangi bir konuda uzmana ihtiyaç duymayacaktır. Fakat ilişkilerde yaşanan sorunlar evliliklerde bitme noktasına geldiği için uzman desteği mutlaka gerekmektedir. Hem çocuklar için hem de aile birliğinin sağlığı için dışarıdan bir gözün ilişkiyi değerlendirip yönlendirmesi daha iyi sonuçların alınmasını sağlar. Eski usulde anne ya da yakın bir arkadaşa anlatılan evlilik sorunlarında herkes kendince yorum yaparak çözümü yine bireye bırakmaktadır. Uzman yardımı ise kişiyi hem dinleyip hem de sorun hakkında çözümü sunmaktadır. Bu sayede kısa sürede ilişkilerin toparlanması sağlanır.

Bireyler kendi evlilik sorunlarında göremediği çözüm noktalarını uzman desteği ile görebilme yetisine sahip olmaktadır. Evliliğin kurtarılması için bir uzmandan danışmanlık hizmeti alınıyor ise mutlaka verilen çözüm yollarının denenmesi gerekir. Böylece kısa sürede evlilikler kurtulabilir.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Günümüzde evliliklerde bir uzmandan destek almak şart boşanmaların sayısı epey fazla, mantık evliliği mi yoksa aşk evliliği mi yapmalı insanlar bilemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker