İlişkiler

Evlilik Kararı

Güzel giden bir ilişkide her iki tarafın evlilik kararı alarak hayatlarını ortak bir alanda birleştirmeye karar vermesi oldukça normal bir durumdur. Kadın ve erkeğin evliliğe karar vererek bu yolda ilerlemesi bazı süreçlerde meydana gelmektedir.

Erkekler için bir ilişkide güven oldukça önemlidir. Aynı şekilde kadınlar için de bu durum geçerli olmaktadır. Erkeklerin çoğu evlenmeye karar verdiklerinde aslında güvendiği kadınları tercih ettiği görülmektedir.

Bir ilişkinin evlilik ile sonlanması için başlangıçta güven olması gerekir. Bunun dışın sevgi ve saygı büyük rol oynar. Kadınlar daha duygusal yaklaşabildikleri için genellikle sevdiği adamları evlilik yolunda görmek istemektedirler. Kadın ve erkeğin bir ilişkiye bakış açısı oldukça farklı olduğu için evliliğe giden yolunda bir çok aşamalardan geçmesi gerekmektedir.

İlişkilerde evliliğe giden yolun güvenden geçtiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu duygunun yer edebilmesi için çiftlerin birbirini daha iyi tanıması gerekir. Bir kadına güvenen erkek evlilik yolunda daha hızlı kararlar alabilmektedir. Kadın ise erkeği yönlendirdiği için kendini evliliğe daha yakın hissetmektedir.

Sağlıklı ve mutlu evliliklerin en büyük kuralı güvenden geçmektedir. Çiftlerin birbirilerine güveni tam olduğunda ilişkiler evlilik yoluna girmektedir. Evliliğin getirdiği sorumluluğu her iki tarafta hissederek buna göre adım atmaktadır.

İlişkide saygı, sevgi ve güven ağır bastığında bu ilişki evlilik yoluna girmektedir. Erkekler için bu kararı almak ne kadar zor olsa da kadınlar için de zor bir süreç olmaktadır. İlişkilerde ki sorunların ortadan kaldırılarak evlilik kararı alınması çiftlerin birbirilerine olan güveni ve sevgisiyle gerçekleşmektedir.

Kadınlar erkekler gibi düşünerek adım atamayacaklarından evlilik kararı genel olarak erkek tarafından alınmaktadır. Evlenmeyi isteyen ve bir yuva kurmak isteyen erkekler bu konuda daha tedbirli adımlar atabilmektedir. İlişkinin en doğru zamanında yapılan evlilik teklifi her iki tarafında ortak hayat kurma çabalarını gösterir.

Bir ilişkide yer alan güven duygusu bu ilişkinin yönlenmesinde büyük rol oynar. Böylece evliliğe giden adımlar atılmış olur. Zor bir süreç olarak görülse de tarafların aldığı evlenme kararı kişilerin birbirlerini daha iyi tanımalarına ve devamında nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. günümüzde sanki 2 ayda tanışıp hemen evlilik kararı alıyorlar gibi geliyor bana, oysa 1 – 2 sene beraber vakit geçirip iyice tanıdıktan sonra alınmalı evlilik kararı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker