Kadına Dair Ne Varsa...

Evde Selülitlerle Başa Çıkmanın 10 Çözümü

0

Selülitlerle başa çıkmak her kadının ortak derdi halini almıştır. Bu durumu çözebilmek her seviyede selülit için de mümkündür. Bazı durumlarda çok zaman alsa da daha en başta önlem alındığında zorlayıcı işlemlere girilmemektedir.

İlk olarak kuru fırçalama tekniği selülitin baş düşmanıdır. Kuru fırçalama muhakkak aşağıdan yukarıya yapılmalı ve ardından aromatik yağlardan nem desteği alınmalıdır. Nem kaybı selülit oluşumu için tek sebep olmasa da en büyük sebeptir. Bunun  için kremlerden ve yağlardan destek alınmalıdır ve doğru uygulama yapılmalıdır.


Yaşam Tarzınızı Değiştirmeniz Gerekiyor

Su tüketimi ve fast food beslenme şekli kesinlikle dengelenmelidir. Fast food yeme tarzı bırakılarak selülit önleyici gıdalara yönelmek en doğru seçim olacaktır. Eğer vitamin hususnda elinizden bir şey gelmiyorsa takviye ile süreci hızlandırmak mümkündür.

Kıyafet seçimi selülitin oluşup oluşmamasına karar verebiliyor. Çok dar ve terleten kıyafetler vücut derisini yıpratıyor ve bu durum selülit oluşturuyor. Pamuklu, yumuşak ve hava alan kumaşları tercih etmeniz, daha sık elbise tarzı ürünlere yönelmeniz selülitle başa çıkmak için en uygun yöntemdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.