Kadına Dair Ne Varsa...

Evde Kedi Bakımı İçin Önemli İpuçları

0

Evcil hayvanları sevmenin kolay ama bakmanın nispeten zor olduğu bir gereçtir. Ancak onları bakıma ihtiyacı olan hayvanlar olarak değil de aile üyelerinden biri gibi görmek her şeyi daha da kolaylaştıracaktır.  Evde kedi bakımı için önemli ipuçları ile onlar için güzel bir ortam yaratmak mümkündür.

Sitemizdeki diğer içeriklere de bakabilirsiniz: Keratin Bakımı Nasıl Yaptırılır ? – Kadın Güncel (kadinguncel.com)


Evde Kedi Bakımı İçin Önemli İpuçları

Kediler ısınan havaya uyum sağlamak için çoğunlukla ilkbaharda ve ilkbaharın başlarında çok fazla tüy dökebilmektedir. Tüy için B vitamini çok önemlidir. Tırnaklarını törpülemek için halı yada koltukları tercih etmemesini istiyorsak düzenli bir şekilde sadece tırnağının birkaç milim ucundan tırnak makas ile kesilmesi gerekmektedir.

Kedilerin mama ve su kapları her zaman dolu kalmalıdır, doyduklarını bilirler ve fazlasını yemek istemezler. Kendilerini temizleyebilen kediler yıkanmaya ihtiyaç duymazlar, tabi ama gerekli durumlarda iyi bir kurulama işlemi ve sıcak bir ortam gerekecektir.

Çok zor durumda kalmadıkça 3 günden fazla yalnız bırakılmamalıdır kediler, süre uzarsa tehlikeli olacaktır. Verdiğimiz ipuçları ile kediniz ile aranızda güzel bir uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz: En İyi 10 Kütük Ev Dekorasyonu – Ev Dekorasyonu Banyo Mutfak Ofis Dekorasyon Yazıları (dekorbilgi.com)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.