Kadına Dair Ne Varsa...

Ev Yapımı Vanilyalı Şeker Tarifi

0

Ev Yapımı Vanilyalı Şeker Tarifi Vanilya pastalarda, kurabiyelerde çok kullanılmakta olan bir baharattır. Vanilyalı şekeri evde kendiniz hazırlayabilir ve elinizin altında bolca bulunmasını sağlayabilirsiniz. Vanilya hazır tek kullanımlık paketlerde satılmasının yanında yaptığı tariflerin daha lezzetli olmasını isteyen kişiler vanilya çubukları kullanmaktadırlar.

Bu vanilya çubuklarının içinde ki tohumlar hemen kullanılarak tarife lezzet vermek için kullanıldıktan sonra ise kalanı eskiden atılmaktaydı. Oysa artık onlar atılmıyor ve siz de kendi evinizde vanilyalı şekerinizi yapabilirsiniz. Ev yapımı vanilyalı şeker tarifi buradan veriyor ve artık vanilya olmadığı için de çok istediğiniz bir tarifi yapmaktan vazgeçmenizi önlüyoruz.

Baharat satan dükkandan aldığınız vanilya çubuğunu ikiye ayırın içinde ki tohumları ayırdıktan sonra bu çubukları şeker kavanozunun içine koyun. Bu kadar basit mi diyorsunuz ama evet bu kadar basit sadece hemen kullanmayacaksınız ve belirteceğimiz süre kadar bekledikten sonra ise hazır olduğunu göreceksiniz. Ölçüleriyle evde vanilyalı şeker tarifi şu şekilde;

Vanilyalı Şeker Tarifi

1 vanilya çubuğu

2 su bardağı toz şeker

1 ağzı kapaklı kavanoz

Şekeri ve ikiye ayrıldıktan sonra içinde ki tohumları çıkartılmış vanilya çubuklarını şekerin içine koyun ve ağzını kapatın. Yaklaşık on gün kadar sonra tarif hazır olacaktır. Bu süre içinde kavanozun kapağını açmayın. Yalnız içinde bir topaklanma olmaması için de ara sıra elinize alarak karıştırın. 10 gün sonra kullanmaya başladıktan sonra da bitmesine hiç izin vermeyebilirsiniz. Kavanoz biraz boşalır gibi olduğunda içine yine aynı şekilde şeker ve vanilya çubuğu ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tatlılarınız, pasta ve çöreklerinizi yaparken içine gerçek vanilya koyduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Ev yapımı vanilyalı şeker tarifi yapmaya başladıktan sonra artık hazırladığınız tariflerin çok daha lezzetli olduğunu görecek ve diğer baharatları da organik olarak evde kendim nasıl yapabilirim diye araştırma yapmaya başlayacaksınız. Özellikle karantinada kaldığımız bu günlerde size organik beslenme alışkanlığı kazandıracak olan tarifleri de kendi hazırladığınız vanilyalı şeker tarifi ile yapabilirsiniz. Diğer baharatları da organik olanlardan tercih etmeli ve toz olanlar yerine tane olanları alarak kendiniz evde değirmende çekerek hazırlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.