Kadına Dair Ne Varsa...

Erkekler Neden Ciddi İlişkiden Korkar?

0

Ciddi ilişki alması çok büyük bir sorumluluktur. Her şeyi iki kişilik düşünmek, taraflardan biri o an orada yoksa bile varmış gibi hareket etmek çok zordur. Erkeklerin ciddi ilişkilerden kaçınmasının temel nedeni de budur. Sorumluluk duygusu fazla gelişmemiş adamlar ciddi ilişkinin sinyalini aldığı an kaçarlar. Burada kadının kendine kızmasına hiç gerek yoktur. Kimsenin eğitemediği adamı kadın eğitemez neticede.


İlişkilerin Sorumluluğu Yüreğe Ağır Gelebilir

Bir diğer sebep sadakat eksikliğinin çok yoğun şekilde yaşanıyor olmasıdır. Bu öyle bir yoğunluktur ki sanki boşta kalınan her saniye hayatın lezzetlerini kaçırıyormuş hissi verir. Kadın sanki sırtına yük ayağına da prangadır. Ancak bu da temelde anne, abla gibi  kadın figürlerin zamanında açtığı yaralardan kaynaklanır.

Bunun da faturası elbette kadına kesilemez. İlişkiye evlilik amacıyla başlamak erkeklerin bazısı için ölümle eş değerdir. Ciddi ilişkiyle evliliği kafalarında denk tutarak ilişkilerden kaçınırlar. Ciddi ilişki ilk etapta olan bir şey değil zamanla oturan bir şeydir. Ancak bu durumu görmeyerek bırakın ciddi ilişkileri ilişki başlatamazlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.