Diyet

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Zayıflamak için sürekli belirli bir program, plana uymanız gerek yok. Sadece beslenmenize düzene sokarak ta zayıflayabilirsiniz. Örneğin yapmanız ve yapmamanız gereken olarak 2 adet diyet listesi oluşturarak zayıflamak için bir başlangıç yapabilirsiniz.  Diyet listesine bağımlı kalmış olursunuz ve zayıflamanız dahada hızlanabilmekte.

Diyet yaparken en büyük yanlışlardan biri az yiyerek zayıflamaya çalışmaktadır. Az yiyerek zayıflamak metabolizmayı hızlandırmaz ve zayıflama konusunda herhangi bir etkisi olmayacaktır. Metabolizma en çok sık sık tüketim yapıldığı zaman çalışmaktadır. İşte bu zaman kilo verme hızlanacaktır.

Kendinize uygun kiloyu bulmak için sağ tarafta bulunan kilo hesaplama sistemini kullanabilirsiniz. Sizin boyunuza ve yaşınıza uygun en ideal kiloyu gösterecektir.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle günlük en az 2 litreye yakın su tüketilmesi gerekmektedir. Yağlı tüketimlerinden ve kızartmalardan uzak durulması gerekmektedir. Sebze ve yeşillik tüketimlerini artırmalısınız. Meyve tüketimini artırabilirsiniz hatta mevsim meyvelerini tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

Bayanlar Dikkat! Regl dönemlerinizde diyete ara veriniz.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Bahsettiğiniz gibi yapılan en büyük yanlışlardan biri zayıflayacağım diye az yemek , bu makaleyi okuyarak bunun önüne geçebileceğimizi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker