Zayıflama Yöntemleri

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Bu yazımızda sizlere egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Egzersiz yapmadan kilo vermek ve sağlıklı bir yaşam tarzını oluşturabilmek için oldukça önemlidir, fakat burada size, egzersiz yapmadan kilo verebilmenizi sağlayacak yöntemler sunulmuştur. Kilo vermek; yeterli zamanı olmayan, sağlık kısıtlamaları, genetik sorunları ve sağlıksız bir yaşam tarzı olan kişiler için zorlayıcı bir durum olabilir. Egzersiz, kilo verme aşamasında çoğu zaman kullanılan bir yöntemdir. Ancak egzersiz içermeyen ve kilo vermenize yardımcı olacak birkaç yöntem bulunmaktadır.

Sağlıklı Bir Diyet Yapmak

Sağlıklı bir diyet yalnız kilo verebilmek için değil yüksek kolesterol, obezite ve diyabet gibi çeşitli sağlık problemlerini engelleyebilmek için de gereklidir. Kilo vermeye aşırı odaklı olduğundan sağlıksız olan çok sayıda diyet bulunmaktadır.

En iyi diyet; size nasıl kilo verilir sorusuna yanıt olabilecek, yiyecek seçimlerinizi akıllıca yapmayı ve kalorileri saymanızı sağlayan diyettir. Sonuç olarak ideal diyet, uzun süre boyunca devam edebileceğiniz, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanıza yardımcı olan diyettir.

Kilo vermenize yardımcı olabilecek güvenilir bir diyet için birkaç kural: Bu kuralların başına nasıl kilo verilir sorularını getirdiğimizde daha anlamlı bir hale gelerek nasıl kilo verilir sorusuna verilen bu yanıtların gerçek anlamda mesaj verdiğini fark edebilirsiniz.

  • Kahvaltıyı geçiştirmeyin
  • Gece geç saatlerde ağır yiyecekler yemeyin
  • Önerilen miktarda meyve ve sebze yiyin
  • Sodyumi, şeker ve yüksek yağ içeren yiyecekleri yemeyin
  • Yediğiniz yiyecekleri yavaş yavaş değiştirin
  • Alkolü hayatınızdan çıkarın

Kalori Alımını Azaltın

Kilo vermek için diyet yaparken kalori alımını azaltmak önemlidir. 3500 kalori 0,5 vücut yağına eşit olduğu için uzmanlarımız fiziksel aktivitelere ilaveten alınan kalorinin miktarını günde 300 ile 500 arasında azaltılmasını önermektedirler.

Böylece nasıl kilo verilir soruna cevap ararken kalori alımını mümkün olduğunca azaltmamız gerektiğini uygulamak üzere öğrenmiş olduk.

 

Su İçin

Su, kilo verme durumunun kesinlikle önemli bir parçası içerisinde yer almaktadır. Su içerek nasıl kilo verilir? İşte cevabı burada. Ayrıca su, bir çok sağlık problemini azaltır, enerjinizi son derece artırır ve organizma dengesinin korunmasına yüksek oranda yardımcı olur. Suyun kilo vermeye yardımcı olmasının önemli nedenlerinden işte bir kaçı:

  • Buz Gibi Soğuk Su İçmelisiniz – Evet evet yanlış duymadınız. Buz gibi bir su içip sindirmek vücudunuzu suyu ısıtmaya zorlayacağından dolayı fazladan bir uğraş söz konusu olacaktır. Suyun ısıtılması işlemi metabolizmayı hızlandırır.
  • Tokluk – Gün içersinde su içmek tok kalmanıza bir nebze yardımcı olabilir. Bu şekilde, patates cipsi ya da şeker gibi sağlıksız yiyeceklerle diyetinizi bozmanızın önüne geçecektir.
  • Öğünlerden önce su için  – Öğünlerden önce bir bardak su içmek göz açlığınızı önleyerek küçük porsiyonlar yemenizi sağlayacaktır, egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir sorusuna verilecek olan cevaba ulaşmak için kendinizle bazen oyun oynamanız gerekebilir.

Umarız burada yazanlar nasıl kilo verilir sorunuza yanıt olmuştur. Eğer nasıl kilo verilir sorusunu kendinize sormuş ve gerekli cevapları almışsanız bizler şundan emin olabiliriz ki başaracaksınızdır.

Tags

Related Articles

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker