Güzellik

Düz Saçlı İnsanların Karşılaştığı Sorunlar 

Düz Saçlı İnsanların Karşılaştığı Sorunlar 

Uzun ve düz saçlara sahipseniz saçlarınızın dalgalı veya kıvırcık olmasını özenebilir. Ayrıca kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar ise saçlarının düz olmasını istemektedir. Her ne kadar düz saçlar karşıdan mükemmel görünüyor olsa da karşılaştıkları bir çok sorun oluyor. Özellikle arkadaşlar arasında sıkça alay konusu olmak hiç de hoş durumlardan biri olmayabilir. Düz saçların karşılaştığı sorunlar arasında;

⦁ Saçların Pırasa Şeklinde Yorumlar Can Sıkıcıdır

Düz saçların şekil alması için saçın çeşitli yöntemler ile şekillendirilmesi gerekir. Fakat düz saçlı kişilerin saçlarına bakıldığında gerçekten saçlarını topladığı zaman pırasa şekli olabilmektedir. Uzun ve dümdüz saçlara genellikle ” pırasa” yakıştırmaları yapılabilmektedir.


⦁ Saçlar Çabuk Yağlanır

Düz saçların en büyük sıkıntılarından biridir yağlanma. Yapılan herhangi bir işlem sonrasında daha saatler geçmeden saçın yapış yapış ve yağlandığı gözlenir.

 

 

⦁ Yağlı Düz Saçlara Bebek Pudrası 

Yağlanan düz saçlara sahip olanlar için en iyi arkadaş bebek pudrası olabilir. Saçlar tamamen temizlenip kurulandıktan sonra diplere serpilen bebek pudrası saçlardaki yağlanmayı geciktirebilir.

 

 

⦁ Düz Saçlar Her Gün Yıkanır

Aslında yağlanmadan kaynaklı kişi kendini rahatsız hissettiğinde ister istemez saçlarını yıkama ihtiyacı duyar. Bebek pudrası her ne kadar yağlanmanın önüne az da olsa geçiyor olsa bile yeterli olmaz ve düzenli olarak saçlar her gün yıkanır.

 

 

⦁ Düz Saçlara Şekil Verilmesi İşe Yaramaz

Özel bir davete giderken yapılan saç modeli düz saçta maalesef işe yaramayabilir. Yapılan krepe ve diğer işlemler birkaç dakika sonra söner ve saçların çok cansız yorumu gelir.

 

 

⦁ Maşa Yapmak Bile İşe Yaramayacaktır

Düz saçlara şekil vermek için maşa yapmak bile saçların eskisinden daha düz olmasına sebep olur. Bu yüzden günlerce de saçlar sarılı olsa açıldığında tekrar eskisi gibi dümdüz saçların olması sinir bozucu bir durum olacaktır.

 

 

⦁ Saçtaki Elektriklenme Her Daim Göze Batar

Düz saçlarda elektriklenme meydana geldiğinde saçların kabarıklığı ve tel tel ayrılışı her zaman göze ilk çarpan durumlardan biri olmaktadır. Bu yüzden düz saçlarda elektriklenmeyi önleyici saç bakım ürünleri tercih edilmektedir.

 

 

⦁ İnce Telli Düz Saçlar Elektriklenmeden Kaçamaz

Düz saçlarda elektriklenme meydana sıkça gelir fakat ince telli ve düz saçlarda ise elektriklenme kaçınılmaz olmaktadır.

 

 

⦁ Kesim Hatasını Kabul Etmez

Saçlarda yapılan ufak değişiklikleri ya da hatalı kesimin bile çok çabuk fark edilmesine sebep olur. Düz saçlarda yapılan en ufak kesim hatası bile gözler önünde olacaktır.

 

 

⦁ Saçlar İle İlgili Diğer Benzetmeler

 

 

Pırasa benzetmesinden sonra bir çalı süpürgesi benzetmesi sıkça yapılır.

⦁ Saç Kaynakları Belli Olur 

 

 

Saçlara yapılan saç kaynak işlemlerindeki kaynak yerleri saç diplerinde olduğu gibi görünür.

⦁ Saçlar Toka Tutmaz

 

 

Düz saçlarda en büyük sorunlardan biridir. Toka sürekli kayar

⦁ Saçları Katlı Kestirmek Çözüm Olmaz

 

 

Hacimli görünsün diye katlı kesim yaptırdıysanız herhangi bir işe yaramaz.

⦁ Rüzgarda Karışır

 

 

Düz saçlar rüzgarlı havalarda mutlaka karma karışık olur

⦁ Dalga Olsun Diye Bütün Yaz Denizde Geçer

 

 

Düz saçlarda hafif dalga oluşması için deniz suyunu tercih ettiğinizden yazın denizden çıkmak istemeyebilirsiniz ya da deniz suyu spreyler tercih edebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker