DiyetDukan Diyeti

Dukan Diyeti

Dukan Diyeti Hakkında

Dukan diyeti, fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum diyen kişilerin uygulayabileceği diyet çeşitleri içinde dikkat çekici bir yer tutmaktadır. Dukan Diyeti kategorisi altında konu ile ilgili, size faydalı olabileceğini düşündüğümüz birçok yazıya ulaşabileceksiniz. Dukan Diyeti yemek tarifleri, Dukan Diyeti izin verilen gıdalar, dikkat edilmesi gereken konular, Dukan Diyeti’ne nasıl başlanır gibi birçok yazımıza ulaşabileceksiniz.

Biraz Dukan Diyeti ile zayıflama yöntemini bulan isim babası Pierre Dukan’dan bahsedelim. Pierre Dukan 23 yaşında iken Fransa’nın en genç genel doktorlarından biri oldu. Kariyerinin başlarında iken obez bir hastası, diyetinde et tüketimini azaltmadan kilo vermeye çalıştı. Dr.Dukan kontrolünde uyguladığı diyetle 5 gün içinde yaklaşık 5 kg verdi.

Dr.Pierre Dukan, sonraki yıllarda hastalara beslenme rehberliği sağlamaya ve bu arada yöntemini geliştirmeye devam etti. Yönteminin temelini oluşturacak gıdaları seçerek analiz etti.

Konu hakkında çeşitli radyo ve televizyon programlarına katıldı, kitaplar yazdı, dergilerde makaleleri yayınlandı. Çeşitli internet sitelerinde diyet hakkında yazıları yayınlandı. Kitapları Fransa ve birçok ülkede en çok satanlar içinde olup, 25 dile tercüme edilmiş ve 11 milyondan fazla satılmıştır. Birçok ülkede obezite ile mücadelede tanınmış bir kişidir. 40 yılı aşkın bir süredir yöntemini geliştirmeye devam eden Dr.Dukan 40 bin’in üzerinde hastaya yardımcı olmuştur.

Dukan Diyetinin Aşamaları

Dukan Diyeti yöntemini kullanarak zayıflamada prensip, izin verilen gıdaların dilediğiniz kadar tüketilmesi ve 4 aşamada kalıcı bir kilo kaybı sağlanmasıdır.

İlk iki aşama, kilo kaybını sağlar. Diğer aşamalar ise elde edilen kilo kaybının kalıcılığının sağlanması üzerine kurulmuştur.

1.Aşama – Atak safhası

2.Aşama – Seyir aşaması

3.Aşama – Sağlamlaştırma aşaması

4.Aşama – Dengeleme aşaması

Dukan Diyeti aşamaları konusunu farklı bir yazımızda detaylıca açıklayacağız.

Dukan Diyeti İzin Verilen Gıdalar

Dukan Diyetini uygularken hangi aşamada bulunduğunuza göre tüketmenize izin verilen gıdalar liste halinde verilmiştir. Bu listeyi de yazılarımızda sizlerle paylaşıyoruz olacağız.

Dukan Diyeti Hakkında Yazdıklarımız

Bizler de Dukan Diyeti kategorisi altında yazdığımız yazılarla bu konuda sizlere yol göstermeye çalışıyor olacağız.

Diğer diyet çeşitleri ile de ilgilenmek istiyorsanız Diyet Çeşitleri Nelerdir konulu yazımıza bir göz gezdirmeniz faydalı olacaktır.

Uyarı

Her zaman söylediğimiz gibi, hatırlatmak için tekrar söyleyelim. Vücudunuz ile ilgili yaptığınız şeyler şakaya gelmez. Burada yazdığımız yazılar sizlere yol göstermek ve fikir vermek içindir. Bir diyet programına başlamak ve uygulamak niyetindeyseniz mutlaka doktorunuza danışmalı, gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Şunu aklınızdan çıkarmayın, profesyonel destek mutlaka gereklidir.

Related Articles

7 Comments

  1. Dukan diyetini duymuştum ancak hakkında hiç bilgim yoktu yazı gayet başarılı devamı niteliğinde paylaşımlarınızı da beklıyor olacağım,.

  2. ben diyete yeni basladım paylasimlarınızı sıklıkla takip ediyorum sizi seviyorum devam edin işe yarıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker