DiyetDukan Diyeti

Dukan Diyeti Nasıl Başlayalım?

Şu anda bu yazıyı okuyor olduğunuza göre sizler de etrafınızdaki birçok insan gibi artık fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerektiğini düşünmeye başlamışsınız demektir. Kimimiz daha güzel bir görünen bir vücuda sahip olmak için, kimimiz gelecek günlerimizi daha sağlıklı geçirebilmek için fazla kilolarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz.

Şu anda bu yazıyı okuyor olduğunuza göre sizler de etrafınızdaki birçok insan gibi artık fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerektiğini düşünmeye başlamışsınız demektir. Kimimiz daha güzel bir görünen bir vücuda sahip olmak için, kimimiz gelecek günlerimizi daha sağlıklı geçirebilmek için fazla kilolarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda Dukan Diyeti Nasıl Başlayalım konusunu ele alıyoruz.

Dukan diyetine başlangıç için hangi adımları uygulamalısınız?

Dukan diyetine başlangıç öncesinde diğer diyet çeşitleri ile ilgili de bilgi almak istiyorsanız Diyet Çeşitleri Nelerdir konulu yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz. Dukan Diyeti hakkında genel bir bilgi almak istiyorsanız Dukan Diyeti konulu yazımızı okuyarak konuya bir başlangıç yapabilirsiniz.

Dukan Diyetine Başlangıç Adımları

1-Ağırlığınızı ve hedefinizi hesaplayın. Bu sizin ne kadar sürede ne kadar kilo vermeniz gerektiğini gösterecektir. İngilizce olmakla birlikte, hesaplamalarınızda bu kaynaktan yararlanabilirsiniz.

2-Diyete başlama konusunda motivasyon kaynaklarınızı kontrol edin. Diyet kararını kendiniz veriyor olmalısınız. Motivasyon kaynaklarınız ve sizi diyet yapmaya iten sebepler, hedefinize ulaşma yolunda karşılaşacağınız zorlukların üstesinden gelebilmeniz için size yardımcı olacaktır.

 

3-Doktorunuzla konuşun. Neticede check-up’dan başlayarak, diyetiniz hakkında size yardımcı olacak kişi doktorunuzdur. Gerekli kontrollerinizi yaptırın.

4-Aileniz ve arkadaşlarınızla konuşun ve diyet niyetinizi onlarla paylaşın. Onları bilgilendirmek ve sizlere yardımcı olmaları konusunda destek istemek ilerleyen günlerde size yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

5-Diyete başlangıç tarihiniz konusunda kararınızı verin. Belirli bir tarih için kesin kararınızı veriyor olmanız önemlidir.

6-Mutfağınızdaki sizi zorlayacak tüm gıdaları kaldırın, diyet süresince yemeniz serbest bırakılan gıdaları satın alın. Alışverişe aç karnınıza çıkmayın. Alışverişe tok bir mideyle çıkmak, izin verilen gıdaların dışında gıdaları satın alma eğiliminizi ortadan kaldıracaktır.

7-Dukan Diyetini nasıl yürütmek istediğinize karar verin.

Yalnız mı devam edeceksiniz, yoksa bir kitap yardımıyla mı, ailenizin bir veya birkaç ferdi ile mi veya bir koçluk ve destek programıyla mı devam edeceksiniz?

Yukarıda saydığımız hazırlıkları yapmanızın ardından Dukan Diyeti için hazırsınız demektir. Artık, Dukan Diyetinize ilk aşama ile başlayabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker