DiyetDukan Diyeti

Dukan Diyeti Listesi Zayıflamaya Kesin Çözüm

Dünya çapında ün yapmış ve milyonlarca kişinin uyguladığı dukan diyeti listesi çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda sizlere dukan diyeti ile ilgili gerekli bilgileri vereceğiz. Bilindiği gibi dukan diyeti proteine dayalı bir diyettir. Öyle ki bazı günler protein günü kabul ediliyor ve sadece protein tüketiliyor. Tabi burada ne kadar tüketilmesi gerekiyor, diyetin listesi nedir gibi sorular oldukça çok soruluyor. Öncelikle dukan diyeti kişinin özelliklerine göre değişiklik gösteren bir diyettir. Dukan diyeti kitabını edinerek kendinize uygun olan diyet listesini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca dukan testi de vardır. Bu testi yaptırarak zayıflama yolunuzu çizebiliyorsunuz.

Dukan diyeti listesi zengin protein içermektedir. Protein tüketiminizde ise saf proteini tercih etmelisiniz. Bu saf proteini almak içinse light ürünleri tercih etmelisiniz. Light ürünler artık çoğu yerde bulunuyor. Yağsız sütler, yoğurtlar, kırmızı et, deniz ürünleri, kıyma, peynir gibi gıdalarda protein ihtiyacımızı oldukça kaliteli bir şekilde sağlayabiliriz. Dukan diyetinde ekmek yemek yasak. Ancak yulaf ekmeğini dukan diyetinde yiyebiliyoruz. Diğer beyaz ekmek tamamen yasaklanmıştır.

 

Diyette içeceklerinde tamamı light olması gerekmektedir. Dukan diyeti listesi uygulamanızda tatlandırıcı olarak şeker de yasaklanmış. Özellikle şekerli çay içenler kesinlikle artık çaylarında şeker kullanmamalı. Sirke, baharatlar, turşular dukan diyetinde tamamen serbest. Bu gıdaların tüketiminde herhangi bir kısıtlama getirilmiyor.

Zayıflamak İçin Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Buradan Öğrenebilirsiniz. > dukan diyeti

Dukan diyet kitabını satın alarak dukan diyet listesi programınızı oluşturabilirsiniz. Dünya genelinde 20 milyon kişinin bu diyet sayesinde zayıfladığı biliniyor. Dukan kitabının da 5 milyondan fazla satıldığı biliniyor. Bu diyeti doğru bir şekilde yapmak için öncelikle dukan testi yapmalısınız. Bu test sizin diyet listenizi oluşturmada yardımcı olacaktır. Doğru bir şekilde liste yapmazsanız tam olarak yararını  göremeyebilirsiniz. Dukan diyeti listesi programınızı oluşturduktan sonra diyetinizi sadık kalarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker