Kadına Dair Ne Varsa...

Diyet Yapanlar İçin Hayati Öneme Sahip 5 Öneri

0

Diyet Yapanlar İçin Hayati Öneme Sahip 5 Öneri

Covid 19 insanları mecburi bir karantina sürecine mahkum etti ve bu dönem içinde de sürekli evde olmak, hareketsizlik biraz kilo alınmasına neden oldu. Bu karantina günlerinin çok yakında bitmeyeceği anlaşılıyor ve artık kilo almaya bir dur demek ve alınan kilolardan da diyet yaparak kurtulmak isteniyor. Diyet yapanlar için hayati öneme sahip 5 öneri veriyoruz ve bu önerilere dikkat etmeniz halinde kilo vermenin çok daha kolay olduğunu görecek aynı zamanda sağlıklı olarak zayıflayacaksınız.

  • Öncelikle ne kadar kilo vermek istediğinize karar verin. Bu konuda gerçekçi olmayı ihmal etmeyin. Bir ayda 8 10 kilo vermenin bir hayalden öte çok da sağlıksız olduğunu unutmayın. Mantıklı bir kiloda karar kılın ve bu kiloya sahip olduğunuzda da beslenmenize dikkat ederek tekrar kilo alma gibi bir sorun yaşamayın.

  • Sık tartılmayın bu motivasyonu azaltacak ve hatta belki de yaptığınız diyeti bozmanıza neden olacaktır. Haftada 1 kilo vermek yeterli olacaktır ve bunun kontrolünü de haftada bir ya da iki kez tartılarak yapabilirsiniz. Diyet yapanlar gibi bütün insanlar sabah kalktığında aç karnına olarak tartıldıklarında gerçek kilolarını göreceklerdir. Gün içinde bir kaz kez tartının üzerine çıkmayı hemen bırakmalısınız bu moralinizi bozmaktan başka bir işe yaramayacak.

  • Diyet yapıyor ve kilo vermeye başladıysanız artık kendinizi ödüllendirme zamanı geldi diyebilirsiniz. Bu konuda yanlış anlama olmasın ödül olarak yemek ısmarlamayacaksınız kendinize. Bunun yerine çok beğendiğiniz bir giysiyi alabilir ve belki de bir tiyatro sinemaya giderek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

  • Diyetteyken psikolojinizin bozulmasına izin vermeyin. Diğer insanlar önlerine geleni yerken siz neden daha az yiyorsunuz diye bir haksızlığa uğramış gibi hissetmeyin. Unutmayın ki aslında sizin yaptığınız doğru sağlıklı beslenmek insanlar için aslında çok önemlidir ve sağlıklı bir hayatın da sırrıdır. Dengeli bir şekilde sebze, meyve, et, süt ürünleri yiyorsanız yeterli olduğunu bilin.

Sitemizdeki diğer içeriklere de bakabilirsiniz: Ten Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ? – Kadın Güncel (kadinguncel.com)

  • Her canınız sıkıldığında buzdolabının kapısını açmaktan vazgeçin. Diyet yaparken ve normal zamanlarda aslında acıktığından değil çoğu zaman sıkıldıklarından bir şeyler yerler. Bunu yapmaktan vazgeçin ve kilo vermeye hemen başlayın.

Diyet yapanlar için hayati öneme sahip 5 öneriyi sizlerle paylaştık bol şanslar…

Diğer sitemizdeki içeriklere de göz atabilirsiniz: Modern Ev Dekorasyonu – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.