Diyet

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna yanıt vermiş olacağız. Detoks diyeti nasıl yapılır diye merak edenler için faydalı olacağını düşündüğümüz bir çalışmadır. Detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna verilebilecek ilk cevap 3 günde yapılır cevabı olacaktır.

Detoks diyeti nasıl yapılır sizler sordunuz bizler açıkladık. Detoks diyeti nasıl yapılır merak edilenler, detoks diyeti nasıl yapılır diye öğrenilmesi gerekenler ve detoks diyeti nasıl yapılır besinler nelerdir hepsi bu yazıda yer almaktadır.

Sağlıklı Diyet1- Detoks Diyeti Nasıl Yapılır – 1. Gün

Kahvaltıda 1 elma yenir.

Ara öğünde süt, böğürtlen ve muz tüketilir. 100 gr muz ve 100 gr böğürtleni mutfak robotuna koyup, 150 gram sütü meyvelerin üzerine ekledikten sonra bütün malzemeleri robotla püre haline getirilir. Meyve suyu bardağa boşaltılıp servis yapılır.

Öğle yemeğinde somon balığı ve salata yenir.
120 gr karışık salatayı yıkayıp süzdükten sonra derin bir kaba yerleştirilir. 80 gr rezene ve 30 gram tütsülenmiş somon balığı salatanın üzerine paylaştırılır. 2 yemek kaşığı sebze suyu, 2 yemek kaşığı limon suyu, , 1 tatlı kaşığı hardal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, , tuz ve karabiber bir kapta karıştırılır. Hazırlamış olduğunuz sos somon balığı ve salatanın üzerine dökülür. Bir yandan 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyu ve tuzla karıştırılıp salataya ilave edilir. 3 yemek kaşığı taze soğanla servis yapılır.

Ara öğünde 1 elma yenir.

Akşam yemeğinde sığır filetolu pilav ve biber tüketilir.
2 tatlı kaşığı zeytinyağı teflon tavada kızdırılır. Halka halka doğranmış 5 yemek kaşığı taze soğan, havanda dövülen 1 diş sarımsak ve dilimlenmiş 90 gram sığır filetosu tavada sote edilir. 60 gram pirinc ve dilimlenmiş 70 gram kırmızı biber malzemelerin üzerine eklenir. 250 gram sebze suyu malzemelere eklendikten sonra üzerine sumak ve tuz serpiştirilir. Bütün malzemeler 10 – 12 dakika pişirilir. Sonrasında besinlerin üzerine 1 yemek kaşığı limon suyu ve üzüm sirkesi dökülür. Yemek, halka halka doğranılan 2 yemek kaşığı taze soğanla servis edilir.

Yatmadan önce elmalı yoğurt yenir.
100 gr yağsız yoğurt 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Yoğurda 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 90 gram rendelenmiş elma ilave edilir. Dilimlenilen elmayla servis edilir. Evet detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz bir başka yanıt kahvaltıda elma tüketilir cevabı olacaktır.

 

2-Detoks Diyeti Nasıl Yapılır – 2. Gün

Kahvaltıda elmalı ve böğürtlenli müsli yenir.
40 gram müsli, 90 gram böğürtlen ve rendelenmiş 90 gram elma bir kaba koyulur. Malzemelerin üzerine 50 gr yağsız süt ilave edilip servis edilir.

Ara öğünde 1 elma yenir.

Öğle yemeğinde brokolili salatası tüketilir.
900 gram salata  bir kaba yerleştirilir. Diğer tarafta 140 gram brokoli tuzlu suda haşlanıp süzgeçten geçirilir. 1400 gr kırmızı biber 2 santim uzunluğunda kesilir. Biber ve brokoli salataya ilave edilir. Salataya 1. Gün hazırlanmış olan sostan serpilir. Yoğurt ve 2 yemek kaşığı taze soğanla servis edilir.

Ara öğünde 1 elma yenir.

Akşam yemeğinde fransız usulü mercimek yemeği tüketilir.
1 adet soğan dilimlenip, 50 gram taze soğan doğranır. Malzemeler tavada kızdırmış 2 tatlı kaşığı yağda sote edilir. Üzerine 50 gram mercimek ve 250 ml sebze suyu ilave edilir. Malzemenin üzerine karabiber ve tuz serpiştirilir. Sonrasında 15 dakika pişirilir. Yemek ocaktan alındıktan sonra 3 yemek kaşığı üzüm sirkesi, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyuyla karıştırılıp 25 gram füme somon balığı ve 2 yemek kaşığı taze soğanla servis edilir. Detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz başka bir yanıtta ara öğünlerinde elmayla geçiştirilmesi yanıtı olacaktır.

Yatmadan önce elmalı yoğurt yenir.

 

3- Detoks Diyeti Nasıl Yapılır – 3. Gün

Kahvaltıda elmalı ve portakallı müsli yenir.
Bir kabın içinde 200 gram portakal dilimi, 30 gram müsli, 50 ml yağsız süt ve rendelenmiş 90 gram elma ile karıştırılır.

Ara öğünde 1 elma yenir.

Öğle yemeğinde papaya salatası tüketilir.
900 gr salata derin bir kaseye yerleştirilir. 140 gr papaya ve 3 dilim ( 30 gram) tavuk göğsü salataya ilave edilir. 1. Gün hazırlanılan sos malzemelere serpiştirilir. Yoğurtla servis edilir.

Ara öğünde 1 elma yenir.

Akşam yemeğinde brokolili makarna tüketilir.
50 gr makarna tuzlu suda haşlanıp, süzgeçten geçirilir. 90 gr brokoli de aynı şekilde tuzlu suda 3 -4 dakika haşlandıktan sonra suları süzülür. Brokoli, 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi, 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 diş sarımsak, 2 yemek kaşığı fesleğen yaprağı ve 1 yemek kaşığı yoğurtla, püre haline gelene kadar mikserde karıştırılır. Makarna brokoli püresi ve 1 avuç fesleğenle servis edilir. Detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz bir başka cevap da yatmadan önce yoğurt yenir olacaktır.

Yatmadan önce elmalı ve yulaf ezmeli yoğurt yenir.

Detoks diyeti nasıl yapılır diye merak edenler için derlediğimiz yazı burada sona ermekte, herkes için faydalı olacağını düşündüğümüz özel bir diyettir. Artık detoks diyeti nasıl yapılır sorusuna cevap almış olarak bunu avantaja çevirmek sizlere düşüyor. Detoks diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabını bizler ilk önce kendimize sorduk, sonrada bilgiler edinip sizlere aktardık.

Farklı diyet çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ve kendinize uygun diyeti seçebilmek için Diyet Çeşitleri Nelerdir? konulu yazıya bir göz atmanızda fayda olabilir.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker