Kadına Dair Ne Varsa...

Corona Döneminde Evde Oynanabilecek 10 Çocuk Oyunu

0

Bu döneme sabretmekte en çok zorlanacak kişiler tabi ki çocuklar olmaktadır. Onları bu durumu anlatmak izah etmek oldukça zordur. Bu sebeple aileler evde onlara bir yaşam alanı sağlamak durumundadır. Corona döneminde evde oynanabilecek 10 çocuk oyunu hepimizin de bildiği “kör ebe” olarak adlandırdığımız oyunu evde çocuklarla oynamamız mümkündür. Üstelik herhangi bir maddi değeri yoktur.

Her saat diliminde oynanabilecek bir oyundur. Bir kişinin gözü bağlanır, gözü bağlanan kişi diğerlerini bulmaya çalışır bulunca o kişiyi bilirse bildiği kişi ebe olur. Saklambaç yine aynı şekilde hiçbir masraf yapmadan evde oynanabilecek bir oyundur. Bir kişi ebe olur duvara yaslanır sayı sayar diğer kişiler o duvara dönükken saklanır. Ebe olan kişi saklananları bulmaya çalışır.

Sitemizdeki diğer içeriklere de bakabilirsiniz:


Corona Döneminde Evde Oynanabilecek Çocuk Oyunlarında Zeka Geliştirici olanlar

Legolar ile farklı şekiller kuleler yapmakta çocuklara eğlenceli zaman yaşatacaktır. Çocukların severek oynadıkları el kızartmaca da onları mutlu edecektir.  Özellikle okuma yazma bilen çocuklar ile isim şehir oynamak hem zekâlarını geliştirecektir hem de yazma kabiliyetleri gelişecektir. Sıcak-soğuk oynanabilir. Ebeveyn evden bir eşya seçer sonrasında çocuk bulmaya çalışır hedefe yaklaştıkça sıcak uzaklaştıkça soğuk denerek yönlendirilen eğlenceli bir oyundur.

6 yaş üzeri çocuklar ile yapılacak el işi etkinlikleri onları çok mutlu edecektir. Sesiz sinema çocukların çok sevdiği bir oyundur. Bir kişi hareketlerle size anlatmak istediği dizi film herhangi bir hayvanı anlatır. Ayrıca evde olan çocukların telefon ve tablet ile oynamak isteme istediği de şu dönemde kaçınılmaz bir durumdur.

Onlara sürekli hayır demek yerine eğitici oyunları kendimiz de onunla oynayarak belli sürelerde zekâ geliştirici oyunlar oynamasını sağlayarak gelişimine destek olabilirsiniz.  Sandalye kapmaca da Corona döneminde evde oynanabilecek 10 çocuk oyunu içinde olan bir oyundur.

Diğer sitemize de göz atabilirsiniz: Çalışma Odası Dekorasyonu – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.