Kadına Dair Ne Varsa...

Çocukları Sonbahar Salgınından Koruma Yolları Nelerdir?

0

Çocukları sonbahar salgınından koruma için bağışıklık sistemini güçlendirecek takviyeler verilmelidir. Bebeklik zamanında anne sütünün gereğince verilmesi önemlidir. Çocukların yaşları yiyecekleri besin miktarı için göz önünde bulundurulmalıdır. Çocukların günlük alacakları besin miktarları karbonhidrat, yağ, protein, vitamin alımını dengede tutacak şekilde verilmelidir.

Çocuklar her gün protetince zengin ürünleri tüketerek bağışıklık sistemleri güçlendirilmelidir. Süt ve süt ürünleri, meyve, sebze, et tüketimleri takipli bir şekilde dengeli olarak takip edilmelidir. Çocukların yanında tütün ürünleri kullanılmamalıdır. Sağlık Bakanlığı’nın ve doktorun onayı verildiği takdirde grip aşısı yapılmalıdır. Mevsimine göre kalınlıkta kıyafetler tercih edilmelidir. Düzenli olarak vitamin testleri yapılmalıdır. Herhangi bir vitaminin eksikliği bağışıklığını düşürecektir.

Sitemizdeki diğer içeriklere bakabilirsiniz: Vücut Tipine Göre Kadın Kış Kombinleri – Kadın Güncel | Sağlık, Güzellik, Moda, Dekorasyon, Estetik (kadinguncel.com)


Çocukları Sonbahar Salgınından Korumak İçin Ebeveynlere Düşen Görevler,

Çocukları sonbahar salgınından koruma için temizliğine dikkat edilmelidir. Dışarıdan geldiğinde, yemekten önce ve sonra ellerini yüzünü yıkaması sağlanmalıdır. Sonbahar döneminde c vitamini ile zengin besinler tüketilmelidir. Park, otobüs gibi bağışıklık sistemini düşürücü kalabalık ortamda çok durdurulmamalıdır.

Saçlarının ve sırtının kuru olmasına dikkat edilmelidir. Her ihtimale karşı bir yere giderken annenin yanında yedek kıyafet bulundurması gerekmektedir. Terlerse teri üzerinde kurumamalı üzerini değiştirmesi sağlanmalıdır.

Diğer sitemizdeki içeriğe bakabilirsiniz: 2021 Trend Avize Modelleri – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.