Kadına Dair Ne Varsa...

Çocuk Gelişimi İçin 7 Altın Kural

0

Hayat boyunca mutlu, mutsuz, huzurlu huzursuz, iyi kötü birçok duyguyu yaşayacağımız kaçınılmaz sondur. Çocukların küçük yaşta eğitimi bu gibi durumlardan daha güçlü çıkacakları kanaatindeyim. Eğitim ailede başlar. Bu durumda ailenin üzerine büyük görev düşmektedir. Çocuk gelişimi için 7 altın kural desek de bu kuralları saymakla bitiremeyiz.  Bir çocuğun öncelikle kendine güveni tam olmalıdır.

Ona sürekli yapamazsın, ben yapayım sen bırak gibi olumsuz kelimeler ve eylemlerle yaklaştığınızda onun hem kendine olan güvenini zedelersiniz hem de sürekli her şeye çabuk ulaşacağını sanacağı için büyüdüğünde zorluklar gördükçe psikolojik bunalıma girmesine sebep olacaksınızdır.  Yapabildiği şeyleri elinden almayın.

Sitemizdeki diğer içeriklere de bakabilirsiniz: Evde Saç Bakımı Yapılır Mı ? – Güzellik (kadinguncel.com)


Çocuk Gelişimi İçin Ebeveynlere Düşen Görevler

Ondan isteğiniz şeyleri bir aile olarak öncelikle sizin de yapıyor olmanız gerekir. Çocuğunuza kavga etmenin kötü şey olduğunu anlatıp eşiniz ya da başka insanlarla yanında sürekli kavga ediyorsanız bu tutarsız bir durum olacak ve çocuğunuzu olumsuz etkileyecektir. Arkadaşlarıyla bir şeyleri paylaşmayı öğretin. Siz sürekli paylaşımcı olun ki oda sizden görerek bunu öğrensin. Eşinize ve çevrenize saygılı olun.

Her zaman kelimeleriniz seçerek kullanın. Onu takım sporlarına, gurup oyunlarına teşvik edin bu sayede işbirliğini öğrenecektir. Onu hiç kimse ile kıyaslamayın. Her çocuk özeldir, bunun bilincinde olun. Her çocuğun ayrı yetenekleri olacağını aklınızdan hiç çıkarmayın. Çocuk gelişimi için 7 altın kural sonuncusu ise yaptığı yanlışları yüzüne vurmayın, onun hatalarını düzeltmesine fırsat tanıyın.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.