Kadına Dair Ne Varsa...

Cilt Lekeleri İçin Evde Yapılabilecek Maskeler

0

Sivilceleri sıkma sonucu ya da yaraların kopması sonucu ciltte meydana gelen aşınma, kötü görünüme sahip lekeler meydana gelebilir. Bu lekelerden kurtulmak için evde doğal maskeler yapabilir ya da hazır alıp yüzünüze belli süre uygulayarak bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Cilt lekeleri için evde yapılabilecek maskeler oldukça çeşit içerebilir.

Önemli olan cildinize en uygun ve cildinize en iyi gelecek yöntemi seçip uygulamaktır. Evde bakıp büyütebileceğiniz aleovera bitkisi yüzünüze çok iyi gelebilir. Bu bitkiyi ortadan bi bıçak yardımı ile keserek içinde bulunan jel kısmı temiz cildinize sürmek ve her gün kullanarak cildinizdeki lekelerden kurtulmanız son derece mümkün olabilir.


Cilt lekeleri için evde yapılabilecek maskeler; aleovera bitkisi dışında evdeki malzemeler ile cildinize bir çok maske uygulayarak lekelerden kurtulmanız mümkün. Bal ve limon ile yapacağınız bu maske limon içinde yer alan asitler sayesinde aynı zamanda balın nemlendirici etkisi ile cildinizdeki lekelerde azalma ve bu lekeler üzerinde iz kalmadan geçmeler görmeniz mümkündür.

Ayrıca bal, limon karışımına bir miktarda şeker eklemeniz peeling etkisini arttırarak lekeler üzerinde daha büyük bir etki yaratmaktadır. Aynı etkiyi bir yumurtanın beyazı da gösterebilir, bu yumurtanın beyazı yüksek oran ve kalitede protein içerdiği için cildinize sağlık ve yaralarda, lekelerde azalmaların olduğunu göreceksiniz. Yapacağınız zerdeçal maskesi peeling etkisi gösterebilir.


Cilt lekeleri için evde yapılabilecek maskeler arasında elma sirkesi ile cilt toniği yer almaktadır. Her gün yatmadan önce uygulayacağınız bu elma sirkesi toniği cildinizde onarıcı görev yaparak lekelerin geçmesine ve cildinizde yeni oluşacak sivilce gibi hoş durmayan görüntüyü de engeller.

Evde bulundurabileceğiniz yulaf unu ve pirinç suyu ile yapabileceğiniz bir maske daha yer almaktadır. Yulaf unu ve pirinç suyunu yüzünüze bir pamuk ya da bir fırça yardımı ile temiz olan cildinize uyguladıktan sonra yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ise durulayın bu maske de en az diğer maskeler gibi cildinizdeki lekeleri ortadan kaldıracak ve lekeler bir süre sonra hiç görünmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.