Güzellik

Cilt Gençleştirici Elma Kayısı Maskesi

Cilt Gençleştirici Elma Kayısı Maskesi

Hepimiz harika ve kusursuz bir cilde sahip olmayı isteriz. Yaşımız kaç olursa olsun genç görünümlü bir cilde sahip olmayı hayal ederiz. İşte cildimizin genç görünmesini sağlayan harika bir maske hakkında makalemizde sizlere bilgiler sunmak isteriz. Cilt gençleştirici elma kayısı maskesi olarak bilinen bu harika doğal maske sayesinde genç ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Peki cildimizin gençleşmesini sağlayan elma kayısı maskesinin yapılışı nasıldır dilerseniz bu harika doğal maskenin yapılışı hakkında bilgileri hemen sunalım.

Elma Kayısı Maskesinin Yapılışı

Elma kayısı maskesinin yapılışı oldukça basittir. Bu harika cilt gençleştirici maskenin yapılışı şöyledir;

  • İlk olarak 4 adet sert kayısı soyulur ve ince soyulmuş olan elma kabukları ile birlikte küçük bir kapta az miktarda su ilave edilerek kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatılır.
  • Lapa kıvamına geldiğinde elde edilen karışım çatal yardımıyla iyice ezilir ve sonrasında ılıması beklenir.
  • Hemen sonrasında ise elde edilen maske cilde sürülür ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar cilde kalması sağlanır.
  • 30 dakika sonrasında cilt suyla iyice yıkanır ve temiz bir havlu ile kurulanır.

İşte hepsi bu kadar görüldüğü üzere cilt gençleştirici elma kayısı maskesinin hazırlanışı oldukça kolaydır. Yalnızca birkaç dakikada hazırlayabileceğiniz bu harika doğal maske sayesinde en zorlu cilt kırışıklıklarını dahi kolaylıkla yok edebilirsiniz.

Cilt Gençleştirici Elma Kayısı Maskesini Ne Kadar Sıklıkla Uygulayabilirsiniz?

Bu harika doğal maskenin herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını hatırlatmakta fayda görmekteyiz. Bununla birlikte bu harika cilt gençleştirici maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Bu harika cilt gençleştirici maskeyi ayda 3 defadan fazla uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Son dönemlerde sıkça uygulanan bu harika cilt gençleştirici maskeyi bay bayan herkes ve her yaştan bireyler evlerinin rahatlığında kolaylıkla uygulayabilmektedirler. Cilt güzellik uzmanları tarafından da tavsiye edilen elma kayısı maskesi sayesinde cildinizin sadece birkaç hafta içerisinde çok daha genç bir görünüme kavuştuğunu görecek ve çok şaşıracaksınız. Sizler de daha genç bir cilde sahip olmak isterseniz elma kayısı maskesini deneyebilirsiniz.

Bir Uyarı

Elma kayısı maskesi hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika doğal maske hakkında bir uyarıda bulunmak isteriz. Elma kayısı maskesini uyguladığınızda şu ayrıntılara da dikkat etmenizde faydalar bulunmaktadır.

  • Maskeyi sıcakken cildinize sürmeyiniz.
  • Maskenin soğumasını bekleyiniz.
  • Maskeyi gereğinden fazlaca cildinize sürmeyiniz.
  • Maskeyi ayda en fazla 2 defa uygulayınız.
  • Maskeyi cildinize uygulamadan önce gözlerinizi korumaya alınız.

Maskenin gözlerinizden uzak tutulması göz sağlığınızın korunması açısından önemlidir. Bu nedenle maskeyi cildinize uygularken bu önemli ayrıntılara da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker