Güzellik

Cildinizin İyiliği İçin 20’li Yaşlarda Yapmanız Gereken Şeyler

Cildinizi korumak için özen göstermeye erken yaşlarda başlamak, ilerleyen yaşlar için faydalı olmakla birlikte cildinizi birçok tehlikeden uzak tutar. Aslında cildimizi korumak oldukça basittir. Bunun için sadece dikkat etmeniz gereken birkaç küçük ayrıntı var.

Sağlığımız önemli. Elbette cilt sağlığımızda… Bu yazıda Cildinizin İyiliği İçin 20’li Yaşlarda Yapmanız Gereken Şeyleri listeledik.

Elbette vücut sağlığımız için nasıl gayret gösteriyorsak Cildinizin İyiliği İçin de bazı konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Hadi bakalım.

1. İlk olarak yoğun makyajdan ve kalitesiz, ucuz makyaj ürünlerinden kaçınmalıyız

Genç yaşlardan itibaren yoğun makyaj yapılan bir cildin geleceği ne yazık ki hoş olmayabilir. İçerik olarak güvenilir ve kaliteli makyaj ürünleriyle daha hafif şekilde yapılacak olan bir makyaj sanılandan çok daha büyük önem taşır.

 

2. Yapılan makyajı düzgün bir şekilde temizlemek

Cilt sağlığınız için makyajın mutlaka temizlenmesi gereklidir. Saatler önce yapılan bir makyajla gün boyu gezdikten sonra birde üstüne o şekilde yatağa girerseniz cildiniz için en kötü şeyi yapmış olursunuz.

 

3. Kullanılan makyaj ürünleri ve fırçaları düzenli olarak temizlemek

Sürekli olarak kullandığınız makyaj malzemeleri yada fırçalar bakterilerin üremesi için ortam sağlar. Bunun önüne geçmek için malzemelerinizi düzenli olarak temizlemeniz gereklidir.

 

4. Oldukça önemli bir nokta ise makyaj malzemelerinizi kimseyle paylaşmamanızdır

Cildinize yapacağınız en büyük iyilik makyaj malzemelerinizi her kim olursa olsun paylaşmamaktır. Hijyen açısından bu çok önemlidir. Ne siz başkasından herhangi bir makyaj malzemesi alın ne de başkasına ödünç verin. Cildinizin İyiliği İçin bu konuya da dikkat etmelisiniz.

 

5. Güneş koruyucu krem kullanmak

Güneş cilde dost olup fazlası maalesef ciltte çeşitli yan etkiler, reaksiyonlar yada izler meydana getirebilmektedir. Güneş aynı zamanda cilt yaşlanmasında önemli rol oynamaktadır. Özellikle yoğun bir güneşe maruz kalacaksanız mutlaka güneş kremlerinden faydalanmanızda yarar olacaktır.

 

Tags

Related Articles

2 Comments

  1. yaş 30 otuz oldu geç mi kaldık yoksa 🙂 şaka bi yana dediklerinizin çoğu yaptığım şeyler, dikkat ediyorum hep.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker