Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Özellikle karın bölgesinde oluşan yağlanmalar sonucunda bölgesel zayıflama yöntemlerine yöneliriz.

Ancak tek bir bölgeye odaklanarak o bölgenin yağlardan arınmasını sağlayan bir diyet yoktur.

Uzmanlar böyle bir diyetin olmadığını ve bu vaatleri veren ilaçlardan veya diyetlerden fayda sağlanmadığını açıklamıştır.

Erkeklerden karın bölgesi eğer 94 cm.yi geçmişse ve kadınlarda 80 cm.yi geçmişse, karın bölgesinde aşırı yağlanma oluştuğu söylenebilir.

Bu durumu meydana getiren ilk etken kötü beslenmedir. Günlük ihtiyacımız olan kalori miktarının üzerinde gıda tüketiyorsak ve yediğimiz besinlerin kalitesine özen göstermiyorsak karın bölgesinde yağlanma kaçınılmaz bir hal alır. Yemeklerimizde çok yağ kullanmamız, aşırı alkol tüketmemiz, sürekli cips, kola gibi ürünleri tüketmemiz vücudumuzun yağlanmasına sebep olur. Bunun yanında az hareketlilikte yağlanmayı tetikler.

Gün içerisinde hareket sıklığımız çok az ise tükettiğimiz gıdaları yakmak için vücut bir fırsat bulamaz.  Yakılamayan yağlar ise bizlere fazla kilo olarak geri döner.

Bölgesel zayıflama için kesin bir diyetin olmadığını söylemiştik. Örneğin karın bölgenizin incelmesini istiyorsanız ve bunu başarmanız için sadece karın bölgesine yönelmeniz yanlış bir karardır. Vücudumuzu bir bütün olarak görmeliyiz. Bu yüzden yapacağımız diyetler vücudun geneline hitap etmelidir. Bu diyetleri doğru yöntemlerle uyguladığınızda vücudunuz istediğiniz şekle girecektir ve bu sayede karın bölgesinde istediğiniz incelmeye de kavuşacaksınız.

Diyet programlarının genel amacı günlük ihtiyacınız olan kalori miktarından daha az tüketmenizi sağlamak. Bu sayede vücut istediği enerjini bulamayacak ve depoladığı yağlardan enerjisini sağlayacak.

Bazı insanların yüzleri kurudur ve karın bölgeleri yağlıdır. Bu durumda kişi eğer genel bir diyet yaparsa yüzünün daha da kuruyacağını düşünür. Aslında bölgesel zayıflama yöntemlerine bu yüzden başvururlar.

Vücut yağ yakım hareketini gerçekleştirmek için yağın en çok bulunduğu yerleri tercih eder. Bu yüzden sizin yapacağınız herhangi bir diyet ve ya egzersiz de sizin fazla kilolarınızın bulunduğu yerler incelecektir. Buradan anlaşıldığı gibi bir süre bu diyetlere sadık kaldığımızda karın bölgemizin veya basenlerimizdeki yağların eridiğini göreceksiniz.

Bir diyet yaparken, vücudunuzun bir bölgesinin daha hızlı incelmesine destekte bulunmanız için, egzersizlerde o bölgeye biraz daha yoğunlaşabilirsiniz. Karın bölgesindeki yağlardan şikâyetçi olan biri yapacağı egzersizde örneğin mekik hareketini diğer hareketlerden birkaç set daha fazla yapmasının bir zararı yoktur. Aksine yararı vardır. O bölgede yağ çok olduğu için ve zayıfladığınız anda sarkma tehlikesi olduğu için, o bölgede yapacağınız egzersizler ile deriyi ve kasları sıklaştırabilirsiniz. Bu yöntemlerle bölgesel zayıflama isteğinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker