DiyetSağlıkZayıflama Yöntemleri

Bir Haykırış: Zayıflamak İstiyorum!

Zayıflamak istiyorum cümlesini çok kuruyorsanız ve hala zayıflayamıyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuzdur.

Zayıflamak, günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. Bu yüzden birçok diyet programı sunulmaktadır insanlara. Bu diyet programlarını ikiye ayırmak mümkün.

Birinci diyet programı çeşidi olarak az yemek yeme üzerine kurulanlardır. İkinci olarak da hem yemek yiyip hem de zayıflamayı vaat eden diyet programlarıdır. Aslında bu iki programda doğru kullanıldığında çok güzel sonuçlar vermektedir.

Ancak bizim diyet yaparken yaptığımız bazı hatalar sonucunda fazla kilolarımızı veremiyoruz ve diyetin işe yaramadığı kanısına varıyoruz. Diyet programına başlamadan önce kendinizi programa hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü diyet programını düzenli ve kararlı bir şekilde sürdürmelisiniz. Aksi halde program işinize yaramaz. Bu yüzden hafta başı diyet programına başlayacağım düşüncesini aklınızdan atmanız gerekmektedir. Zayıflamak istiyorum dediğiniz an diyete başlamanız lâzım. Diyet programına başladıktan sonra da programın hiçbir kuralını bozmamalısınız. Bunun yanında bazı günler canınız diyet programı haricindeki besinleri isteyebilir. Kendinize engel olamayabilirsiniz ve bir kere den bir şey olmaz diyebilirsiniz. Bu da çok yanlış bir harekettir. Vücudunuz tam kilo verme yoluna girerken yağlı, şekerli gibi gıdalar tükettiğiniz de çoktan bu yoldan dönmüş olur. Bu yüzden programa her an sadık kalmanız gerekir.

 

Zayıflamak istiyorum ve diyet yapıyorum ama zayıflayamıyorum diyenlerin yaptıkları bir başka hata ise hareketsiz olmalarıdır. Siz ne kadar diyet uygularsanız uygulayın eğer bütün gün televizyonun karşısında oturuyorsanız bu diyetten bir fayda beklemeyin. Diyet programlarının amacı günlük vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarından daha az tüketmenizi sağlamaktır. Bu sayede vücut yağ yakımında bulunur ve kilo verirsiniz.

Ancak siz hareket etmezseniz diyet programında aldığınız kaloriyi vücut tam manasıyla tüketemez ve yine fazla kalori almış olursunuz.

Yukarıda dediğimiz gibi zayıflamak istiyorum dediğinizde diyet programına sadık olmanız gerekmektedir. Örneğin diyet programı size et pişirirken yağsız pişirin diyor ve siz yine de yağ kullanıyorsanız yine diyeti bozmuş olursunuz. Bazı diyetler serbest zamanlar verir size. Bu zamanlarda istediğinizi yiyebilirsiniz der ve ama diye ekler. Serbest zamanda yiyeceğiniz besinlerin özelliklerini de sizlere söyler. Bu besinlerin özelliklerine de uymazsanız kilo veremezsiniz.

Diyet programına zayıflamak istiyorum diyerek başvurduktan sonra buradaki unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi yapacağınız diyetin yanında eğer spor da yaparsanız işiniz daha da kolaylaşır. Spor yaptığınızda hem diyet programına destekte bulunursunuz hem de daha sağlıklı bir hayat sürdürmeyi başarırsınız. Zayıflamak istiyorum dediğin andan itibaren diyet sizin için bir araç değil hayat stili olmalı.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker