Sağlık

Bilinçaltı Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bilinçaltı Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Çağımızın beraberinde getirdiği birçok sorunlar sonucunda son 15 yıl içerisinde en fazla merak edilen konulardan biri de bilinçaltı temizliği nedir nasıl yapılır konusu olmuştur. Hatta bilinçaltı temizliği hakkında başta internet dünyasında yer alan birçok sitelerde olmak üzere birçok sosyal paylaşım merkezleri üzerinden bilinçaltı temizliği hakkında bilgiler doğru ve yanlış bilgiler aktarılmıştır. Peki anlatıldığı gibi bilinçaltı temizliği gerçekten de yapılabilmekte midir, yoksa anlatılanlar tamamen reklam ürünü mü, kişisel gelişim uzmanları, bilinçaltı temizliğinin gerçek anlamda yapılmasının imkansız olduğunu ve anlatılanların büyük bir bir kısmının gerçeklik yansıtamadığını belirtmektedirler.

Peki Bilinçaltı Temizliği Neden Yapılamamaktadır?

Kişisel gelişim uzmanları bilinçaltı temizliği nedir nasıl yapılır hakkında bilinçaltı temizliğin yapılamamasını ise, bilinçaltı olgusunun tabiri caizse beynin hard diski olduğunu ve bu bakımdan bilinçaltının temizlenebilmesi açısından öncelikle beyin yapısının içten tamamen değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Bu da imkansız olduğuna göre, bilinçaltı gerçek anlamda temizlenememektedir.

Bilinçaltı Özellikleri Nelerdir?

Kişisel gelişim uzmanları bilinçaltı temizliği nedir nasıl yapılır hakkında bilinçaltının birçok özelliğe sahip olduğunu belirtmektedirler. İşte bilinçaltı özellikleri ise şunlardır;

  • Beynin hard diski olduğundan dolayı bireylerin çocukluk dönemlerinden itibaren maruz kalabildiği tüm olay ve eylemleri kaydetmektedir.
  • Maruz kalınan olumlu ve olumsuz tüm eylemleri tekrar edebilme özelliğine sahiptir.
  • Bireylerin çocukluk dönemlerinden yaşam boyu maruz kalabileceği tehlikeli durumlar hakkında bireylere önceden haber vermektedir. Bu sayede bireyleri tehlikeli durumlara karşı korumaktadır.

Bilinçaltı Temizliği Hakkında Yapılan Terapiler Güvenilir Mi?

Bilindiği üzere artık son yıllarda bilinçaltı temizliği nedir nasıl yapılır hakkında terapi yöntemleri uygulanmakta ve hatta internet dünyası üzerinden sıklıkla reklamları yapılmaktadır. Ancak tamamen kar amaçlı olan bilinçaltı temizliği terapileri sonucunda bilinçaltının temizlenmesi söz konusu olmamakla birlikte bireylerin yalnızca psikolojik bakımdan kendi gayretleri sonucunda bilinçaltında yatan olumsuz düşüncelerinden kurtulabilmesi sağlanabilmekte, ancak bu durum da genellikle geçici olarak sağlanabilmektedir. Bu bakımdan teknoloji çağında bulunmamıza rağmen, maalesef ki gerçek anlamda bilinçaltı temizliği yapabilen bir cihaz henüz üretilememiştir.

Bilinçaltı Temizliği Gerçekten Yapılabildiğinde Bireylerde Ne Gibi Durumlar Görülmektedir?

Öncelikle şu faktörler unutulmamalıdır ki, çok yetenekli olmalarına rağmen, iş ve sosyal yaşamda başarılı olamayan birçok bireyler bulunmakta ve bu olumsuz duruma neden olabilen faktörler arasında ise, bu bireylerin geçmiş dönemlerde maruz kalabildiği olumsuz eylemlerin bilinçaltında yer edinmiş olması ve sonucunda da bireylerin yaşamlarının geri kalan kısmında başarısız olmasına neden olmuş olmasıdır.

 

Bu bakımdan kişisel gelişim uzmanları tarafından da belirtildiği üzere bilinçaltı temizliği nedir nasıl yapılır bireyler genellikle bu olumsuz durumun farkında olmadan yaşamlarında birçok aksiliklere maruz kalmasına rağmen bilinçaltında bulunan olumsuz fikirler ile birlikte yaşamayı sürdürmektedirler. Bilinçaltı temizliği gerçek anlamda hayata geçirildiği takdirde, bireylerin tüm yaşam alanlarında ciddi anlamda değişikliklerin meydana geleceği kişisel gelişim uzmanları tarafından belirtilmektedir. İşte bilinçaltı temizliğin gerçek anlamda hayata geçirilmesi durumunda bireylerde görülebilecek muhteşem değişimler;

  • Bireyler karakteristik özellik bakımından tamamen yenilenerek yaşama daha pozitif bir biçimde bakabileceklerdir.
  • Bireyler özgüven duygusunda artma oluşacak ve iş ve sosyal aktivitelerde çok daha başarılı olacaklardır.
  • Bireyler ruhen, fiziken, zihnen olumsuz düşüncelerden arındırılarak yepyeni bir kalıp ile yeni bir hayata başlayacaklardır.
  • Bireyler, ikili ilişkilerde çok daha başarılı olacaklardır.

Bu bakımdan bilinçaltı temizliği şimdilik olmasa da 10 ila 20 yıl sonrasında özel bir cihaz sayesinde temizlenebildiği takdirde, bireylerin adeta yeniden dünyaya gelmesi gibi bir durumdan söz edilebilmektedir.

Satışa Sunulan Bilinçaltı Temizliği Ürünleri Satın Alınmalı Mı?

Gerek internet dünyası üzerinden olsun ve gerekse de diğer satış noktaları üzerinden olsun, satışa sunulan bilinçaltı temizliği ürünleri satın alınmasında herhangi bir sakıca bulunmamaktadır. Ancak, bilinçaltı temizlik ürünleri satın alındığında bilinçaltı temizliği gerçek anlamda yapılamadığı bilince olunması, bireylerin bu anlamda hayal kırıklığı yaşamaması açısından önem arz etmektedir.

Tags

Related Articles

2 Comments

  1. keşke olsa böyle bi şey yaşadığım acı olayları bilinçaltımdan sildirmek isterdim, yakında olur dediğiniz gibi ama biz gideriz artık bu dünyadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker