Anne-Bebek

Bebeğinize Emziği Nasıl Bıraktırabilirsiniz?

Emzik emen bebeklerin bu alışkanlıklarından bir müddet sonrasında yavaş yavaş uzaklaştırılması gerekmektedir. Ancak Bebeğe Emzik Bıraktırmak ebeveynler tarafından gerçekleştirilmesi açısından uzmanlar bazı uygulamaların yapılması gerektiğini belirtmektedirler.

Bebeğie Emzik Bıraktırmak Açısından Uzmanlar Tarafından Öngörülen Tavsiyeler Şunlardır;

Bebeğiniz 1 Yaşına Geldiğinde Emziği Yavaş Yavaş Bırakmasını Sağlamalısınız

  • Uzmanlar, bebeklerin en fazla 1 yaşına kadar emzik emmesi gerektiğini ve bu süreçlerden itibaren emzik emme alışkanlığından yavaş bir biçimde uzaklaştırılması gerektiğini ve annelere önemli görevler düştüğünü belirtmektedirler.

Çocuğunuz 1 Yaşına Geldiğinde Ona Emzik Bırakma Zamanının Geldiğini Hatırlatın

  • Uzmanlar, bebeklerin 1 yaşından sonrasında artık ebeveynler tarafından verilen komutlara yavaş yavaş uyum gösterebildiğinin altını çizmektedirler. Bu bakımdan bebeğinizin 1 yaşına gelmesi ile birlikte ona emzik emme alışkanlığından kurtulma zamanın geldiğini sözlü ve uygulamalı olarak hatırlatmanız gerekmektedir.

Çocuğunuza Nazik Davranın

  • Çocuğunuza emzik emme alışkanlığından kurtulması açısından ona kesinlikle sert davranmamalısınız. Uzmanlar bu durumun çocuğunuzun genel psikolojisi üzerinde olumsuzluklara neden olabildiğinin altını çizmektedirler.

Çocuğunuzu Emzik Emme Alışkanlığı Bulunmayan Akranları İle Birlikte Zaman Geçirmesini Sağlayın

  • Çocuğunuza emzik alışkanlığını bıraktırmak açısından yapmanız gerekenlerden biri de çocuğunuz emzik emme alışkanlığı bulunmayan akranları ile birlikte gün içerisinde zaman geçirmesini sağlamanızda fayda bulunmaktadır. Uzmanlar, bu sayede çocuğunuzun emzik emmeyen çocukları örnek alabildiğini ve kısa bir süreç sonrasında ise emzik emme alışkanlığından tamamen kurtulabildiğinin altını çizmektedirler.

Yukarıdaki Uygulamalardan Sonuç Almamanız Durumunda Yapmanız Gerekenler İse Şunlardır;

  • Uzmanlar bebeğinize emziği nasıl bıraktırabilirsiniz hakkında yukarıdaki uygulamalardan bir sonuç alamamanız durumunda uzman desteği almanızda faydalar bulunduğunu belirtmektedirler.
  • Çocuğunuzun emzik emme alışkanlığının tamamen psikolojik bir boyut aldığı takdirde uzman desteği sayesinde çocuğunuzun emzik emme alışkanlığından kalıcı olarak kurtulması sağlanabilmektedir.

8-9 Yaşına Kadar Emzik Emme Alışkanlığı Söz Konusu Olabilir Mi?

  • Nadiren de çocuklarda 8-9 yaşına kadar emzik emme alışkanlığı devam edebilmektedir.
  • Psikolojik bir durum olan bu durumun günümüzde tedavisi ise oldukça basit ve kısa sürelidir.
  • Bu gibi durumlarda uzmanlar tarafından psikoterapi tedavisi uygulanabilmektedir.
Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker