Diyet

Basen Eritme Diyeti ve Hareketleri

Basen eritme diyeti ile birlikte beslenme uzmanı olan Ender Saraç’ın tavsiye ettiği basen eritme hareketleri sayesinde 3 haftada basenlerinizdeki incelmeyi gözlemleyebilirsiniz.

Ender Saraç basen eritme sistemi basen eriten diyet, basen eritme hareketleri gibi konulardan oluşmaktadır.

Not: Basen eritme diyetini en az 1 hafta boyunca uygulayın. Dilerseniz 3 haftaya kadar yayabilirsiniz.

İlk önce basen eritme hareketleri ile başlamak istiyoruz.

 

Basen eritme hareketleri

  • Hepimizin bildiği klasik mekik hareketi, dizleriniz bitişik olacak şekilde, ayaklar paralel ve tabanlar yeri gösterir durumdayken eller ensede birleştirilir. Sabahları ve akşamları yani günde 2 kez 50 kere (toplamda günde 100 kere) bu hareketi yapın. Bu hareketi yaparak karın kaslarınız güçlenir ve basen bölgesinde bulunan fazla yağlar vücuttan atılır.
  • Diğer bir hareket sopalı hareket diye isimlendirilmiş olan hareket, bir sopa enseye yerleştirilerek iki el askıda kalacak biçimde sopaya sarılır. Ayaklar vücut hizasında açılıp sağa ve sola doğru kalçadan yukarı hızlı bir şekilde döndürülür ve yaklaşık 4 dakika kadar sabah ve akşam yani günde 2 kez uygulanır. Bu hareketle yan karın kaslarınız şekillenmiş olur.

Ender Saraç basen eriten diyet listesinde sabah uyandığınız zaman ilk yapılması gereken 1 bardak ılık limonlu ve ballı su içmektir. Daha sonra siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmış olduğumuz basen eritme hareketlerini en az 20 dakika sürecek biçimde yapın. Duş alırken ham ipek keseyle 5 dakika kadar basen bölgesini bastırarak keseleyin. Sonrasında 10 dakika boyunca kekik yağı, susam yağı, melisa yağı ve biberiye yağıyla masaj yapın.

Basen eritme diyeti

  • Sabah kahvaltısı: 1 tane şeftali, 1 tane yeşil elma
  • Ara öğün: 2 parmak kadar dil peyniri
  • Öğlen yemeği: 1 porsiyon tavuk ızgara, rokası bol yeşil salata
  • Ara öğün: saat 17:00 civarı 4 tane yulaflı bisküvi ve 1 tane elma
  • Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı kadar zeytinyağlı fasulye, 1-2 dilim çavdar ekmeği, mevsim salatası
  • Yatmadan 1 yada 1 buçuk saat önce: 1 bardak tarçınlı diyet süt

Not: En az 1 hafta boyunca uygulamalısınız.

Ender Saraç basen eritme sistemini uygularken tüketmemeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlar; kolalı ve şekerli içecekler, hayvansal katı yağlar, kızartma, bira, beyaz un, beyaz şeker, çikolata gibi besinler. Ayrıca doğum kontrol hapları kullanmamanız ve gündüz çok fazla uyumaktan kaçınmalısınız. Aksi taktirde verdiğiniz emeğin karşılığını alamayabilirsiniz. Basen eritme diyeti ve basen eritme hareketleri hakkında yorumlarınız ve eklemek eklemek istedikleriniz varsa aşağıdaki bölümden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Tags

Related Articles

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker