Dekorasyon

Banyolarınız Işıldasın

Banyolarınız Işıldasın

Evin en çok kullanılan bölgelerinden biri olan banyo, özellikle hijyen olmasına dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Banyo dekorasyonlarında sıkça tercih edilen fayanslar banyoların aydınlanmasında da etkilidir. Küçük banyolarda geniş alanların yaratılması içi banyo dekorasyonunun çok planlı şekilde yapılması gerekmektedir. Düzensiz bir şekilde yapılan banyo dekorasyonu hareket alanının da yetersiz olmasına sebep olabilir.

Geniş ve aydınlık banyoların olması için küçük lavabolar ve ayaklı duşa kabinler yeterli olmayabilir. Banyo duvarlarında kullanılan fayansların renkleri de aydınlık olacak şekilde tercih edilmelidir. Beyaz ya da krem renkler fayanslar tercih edilerek aralarda koyu renkler yerleştirilmesi dekorasyonda etkili olabilmektedir. Bunun yanı sıra küçük banyolarda çok büyük lavabo ve aynaların kullanılması yerine daha küçük ebatlarda lavabolar tercih edilmelidir.

Banyolarda sıkça yer alan çamaşır makineleri oldukça yer kaplamaktadır. Küçük olan banyolara çamaşır makinesini koymak yerine evinizde bir küçük tuvalet daha varsa buraya makineyi yerleştirebilirsiniz.

Geniş banyolarda eşyaların yerleştirilmesi için ekstra dolap ihtiyacı olabilir. Banyo dolaplarına uygun şekilde seçilecek olan banyo dolabı kullanımı da kolaylaştıracaktır. Geniş küvetler alanı büyük olan banyolarda oldukça şık durmaktadır. Banyo aydınlatmasında ayna etrafında spot ışıklar kullanılarak ekstra aydınlatma da yapılabilir.

Çoğu banyolarda kullanılan aydınlatma araçları banyonun geniş ferah görünmesini sağlamaktadır. Daha keyifli banyo alanları yaratmak için renkli seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Daha kullanışlı ve gösterişli banyolar için çeşitli aksesuarlar yardımcı olabilir. Renk uyumu olan banyo tasarımları her zaman ilgi çekici olacaktır.

Banyolarda yeni kullanılmaya başlayan sistemlerden biride gizli duş alanlarıdır. Hem yer olarak kullanım alanı açan hem de temizlik kolaylığı sağlayan bu duş alanları banyoda hareket alanı sağlamaktadır. Şık ve gösterişli banyoların yanı sıra daha uyumlu ve kullanımı kolay alanlar yaratmak için tercih edilebilir dekorasyon fikirlerinden biri olabilmektedir.

Çamaşır makinesinin yan tarafına eşya koyulabilecek bir alan var ise çamaşır sepetiniz de bu alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Banyonuzun kullanışlı bir alana sahip olabilmesi mutlaka küçük eşyaları tercih etmelisiniz. Klozetiniz için ayrılan bölümde de farklı fikirler üreterek dekorasyon yapabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker