Dekorasyon

Banyo Tasarımları

Ev içerisinde dekorasyonuna en çok özen gösterilmesi gereken yerlerden biri de banyolardır. Çok fazla kullanılan alanlardan biri olduğu için banyolarda ışıklandırma ve ferahlık oldukça önemlidir. Bu sebeple Banyo Tasarımları konusunu sizlerle paylaşalım istedik. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Yorum yapmayı unutmayın olur mu?

Banyo Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Küçük banyolarda her zaman renkli fayanslar yerine düz beyaz fayanslar tercih edilir. Alanın daha geniş ve aydınlık görünmesi için yapılan bu tercih gayet kullanışlı olmaktadır. Banyolarda yer alan klozet, duş alma bölümü ve lavabolar banyo içinde baskın olan renklere göre tercih edilmektedir. Fayansların orta kısmında desenli fayansların kullanılması daha şık bir görüntünün olmasını sağlar. Büyük ve gösterişli duş alma alanlarının daha sade ve şık olması banyoların kullanışlı olmasına yardımcı olmaktadır.

Banyo alanlarında yer alan çamaşır makinesi ya da kurutma makineleri oldukça geniş bir yer kaplamaktadır. Bu yüzden geniş banyoların içerisinde bu şekilde dekorasyon yapılabilir. Banyo dolapları tercih edilirken daha küçük ve kullanımı kolay dolaplar tercih edilmelidir. Ortalıkta çok fazla kullanılacak eşyaların olmaması gerekmektedir.

Banyo duvarlarının tamamen fayans ile kaplı olması temizleme aşamasında yardımcı olacaktır. Banyolarda havasızlık çok fazla olduğundan mutlaka açık küçük bir pencere olmalıdır. Rutubet ve nem olmaması için duş sonrası havalandırılmanın yapılması gerekir. Lavabolarda yer alan ayna kısımlarının dolaplı olması ayna önünde kalabalığın oluşmasına engel olur. Dolaplı aynı lavabolar oldukça kullanışlı olacaktır.

Banyoda bulunan duş alanları genellikle duşa kabin ile kapatılır. Küvet var ise aynı şekilde yine duşa kabin ile kapama yapılabilir. Gösterişli banyoların olması için aydınlatma çok önemlidir. Evin güneş görmeyen bir alanında yer aldığı için içerideki aydınlatmanın bol olması gerekir. Beyaz ışığın bol olduğu banyolar daha kullanışlı olacaktır.

Sade ve şık banyolar için sadece uyumlu iki renk kullanılması uygun olacaktır. Gözü yormayacak şekilde dekore edilmesi gerekir. Uyumlu iki rengin mutlaka açık tonlarda tercih edilmesi gerekir.

Banyo tasarımlarına bakıldığında en çok kullanılan renkler kahve tonları ve pastel tonlardır. Diğer renkler gözü oldukça fazla yorar. Ayrıca zıt renklerin tercih edilmemesi gerekir. Banyo dekorasyonlarında farklılık yaratmak isteyenler ise lavabo ve klozetlerde değişik tasarımları tercih edebilir.banyo dekorebanyo

Tags

Related Articles

One Comment

  1. ben böyle banyo tasarımı yaptırsam evime o banyodan çıkmam artık 🙂 ama çok güzel resimdeki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker