Kadına Dair Ne Varsa...

Bağışıklık Sistemi Koruyacak 5 İpucu

0

Bağışıklık Sistemi Koruyacak 5 İpucu

Bağışıklık sistemi kış aylarından çok kolay şekilde etkilenebiliyor. Bundan dolayı kış aylarında aldığınız her önlem sizin için olumlu olacaktır. Yöntemlerin birçoğu hasta olmadan önce uygulanması gerekiyor ancak hastalık anında da sizlere iyi gelecektir. Sıvı tüketimi vücudun mikroplarla savaşında en önemli kaynaktır.

Terle, idrarla mikrop atımı gerçekleştişinden ne kadar çok sıvı tüketilirse işlmeler hızlı gerçekleşecektir. Çorba akla ilk gelen sıvı türüdür ancak çorbanın içeriğine çok dikkat edilmelidir. Mevsim sebzeleri, soğan ve limon yoğun olarak kullanılmalıdır.

Sitemizdeki diğer içeriklere de bakabilirsiniz: Bağışıklığı Güçlendiren Kış Yemekleri – Kadın Güncel | Sağlık, Güzellik, Moda, Dekorasyon, Estetik (kadinguncel.com)


Kişisel Bakımınızı Mercek Altına Almanız Gereklidir

Acı kullanımını artırmak hem C vitamini hem terleme olması açısından çok kullanışlıdır. Greyfurt, mandalina gibi turunçgiller her zaman elinizin altında olmalıdır. Bunların suyunu tüketmek yerine doğrudan yemek çok daha faydalıdır. Bol bol ılık duş almak bağışıklık sisteminiz için çok gereklidir.

Derinizdeki gözenekleri bu şekilde açabilir ve bu şekilde gelen mikropları yollayabilirsiniz. Bağışıklık sistemi soğuklara gelemeyen bir yapıdadr. Kalın giyinip gerektiği yerde terlemeden üzerinizdekileri hafifletmeniz gerekmektedir.

Diğer sitemizdeki içeriğe de bakabilirsiniz: En İyi 10 Kış Bahçesi Dekorasyonu Önerisi – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.