Diyet

Ayran Diyeti

Kilo vermek için tercih edebileceğiniz en iyi yöntem diyettir. İlaçlarla ya da çeşitli gıda takviyeleri ile kilo vermek çok zordur. Eğer bu konu hakkında satılan ilaçlarla zayıflamaya çalışırsanız başarısız olursunuz. Bunun yanı sıra sağlığınız da bozulabilir. Bu nedenle zayıflamak için birçok otoritenin tercih ettiği diyet yöntemlerine yönelmeniz gerekir. Ayran diyeti en etkili diyet yöntemlerinden biridir. Bu diyet sayesinde haftada 5 kilo verebilirsiniz. Diyeti yaparken tüketeceğiniz ana besin maddesi diyetin isminden de anlaşılacağı gibi ayrandır.

Bunun yanı sıra bazı öğünlerde çeşitli yiyecekleri de yiyebilirsiniz.

 

Ayran Diyeti Nasıl Yapılır?

Ayran diyeti kalp hastası olmayan herkes yapabilir. Bu diyeti yapabilmek için aynı zamanda süt ve süt ürünlerine karşı alerjinizin olmaması gerekir. Ayran diyetinde yegâne besin maddesi ayrandır. Sabah kahvaltısında, öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde yalnızca ayran tüketilir. Sadece bazı günlerde ayranın yanında haşlanmış tavuk ya da brokoli gibi sağlıklı besin maddeleri de tüketilebilir. Ayran diyeti menüsü genel olarak sıvı ağırlıklı olacağı için boşaltım sisteminiz bu değişikliğe uyum sağlamakta zorlanacaktır. Diyet boyunca ayran ve bitki çayları tüketeceğiniz için bu durum son derece doğaldır. Ayran yapacağınız yoğurdun yağsız ya da tam yağlı olmaması gerekir. Yağsız yoğurt vücudunuzu yeterli oranda beslemeyecektir. Bu nedenle zayıf düşebilirsiniz. Tam yağlı yoğurttan yapılan ayran ise diyetinizin boşa gitmesine sebep olur. Bu nedenle yarım yağlı yoğurttan yapılan ayranı tercih etmeniz gerekir.

Ayran Diyetinde Ne Yenilir?

Ayran diyetinde kullanılan ana besin maddesi ayrandır. Bunun yanı sıra çeşitli bitki çaylarıyla da diyete takviye yapılmıştır. Ayran diyetinde ekstra olarak çorba ve bir dilim haşlanmış yağsız tavuk yiyebilirsiniz. Fakat her iki besini de aynı günde ve aynı öğünde yememeniz gerekir. Ayrı günlerde ve genel olarak akşam öğünlerini tercih ederek bu besinleri de yiyebilirsiniz.

Source
http://diyetdetay.com/ayran-diyeti
Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker