Kadına Dair Ne Varsa...

Aşırı vücut yağlanmasına doğal çözümler

0

Aşırı vücut yağlanmasına doğal çözümler, özellikle kış aylarının gelmesi ve evlerde çok fazla vakit geçirilmesiyle birlikte vücutlarda aşırı yağlanmalar başlayabilmektedir. Bu yağlanmaları engellemek için en kolay ve doğal çözüm öncelikle hafif egzersizler yaparak hareketi arttırmaktır. Her gün yürüdüğünüz yolu biraz daha uzatmak gibi çok basit başlangıçlar yapabilirsiniz. Bununla beraber evde kolayca hazırlamanın mümkün olduğu aşırı vücut yağlanmasına çok hızlı ve doğal çözümler sunan birkaç kürden bahsetmek mümkündür.

Özellikle gece yatmadan önce tüketilmesi tavsiye olunan ilk kürle başlamak gerekir. Bu doğal yoğurt kürüdür. Mümkünse evde kendinizin mayaladığı yoğurtlarla yapılması tavsiye edilir. Bir kâse yoğurdun içine birkaç damla limon ve bir çay kaşığı zerdeçal koyarak iyice karıştırın ve yatmadan önce son öğününüz olarak tüketin.


Doğal yoğurt kürleri

Özellikle göbek yağlanmasına iyi gelen ve bu kısımdaki yağlanmaları hızlıca gidermeye yarayan bir kürden bahsetmek mümkündür. Öncelikle tatlıdan uzak duramayanlar için ideal olan bir karışımdan bahsetmek mümkün. Aşırı vücut yağlanmasına doğal çözüm için günde ara öğün olarak günde iki kez tüketebilirsiniz. Bir kâse yoğurdun içine bir çay kaşığından biraz daha az ölçüde karıştıracağınız tarçın karışımı.

Hem yağ yakmanıza destek olurken hem de tatlı krizlerini engelleyecek çok lezzetli bir karışım olacaktır. Bir diğer kür ise yine uyumadan önce tüketmeniz gereken ve yağlanmaları bir kürdür. Bu da bir kâse yoğurt içine bir çay kaşığı kadar kırmızı pul biber eklemek biberin çok acı olmamasına ve ardından bol bol su tüketmeyi unutmamalısınız.


Yağlanma karşıtı detoxlar

Aşırı vücut yağlanmasına doğal çözüm ile önleyecek en etkili çözüm öncelikle bol bol su tüketimidir. Detoxlar hem su tüketiminizi daha lezzetli hale getirecek hem de hedeflediğiniz günlük su tüketiminize katkı sağlayacaktır. Öncelikle detox karışımlarınızı hazırlarken mutlaka kaynamış ve ardından ılık hale getirmenizi tavsiye ederim.

Bu suya bir adet kabuk tarçın, bir kalın dilim limon, bir şişe soda ve ardından yarım limon suyu da ekleyerek karışımınızı hazır hale getirebilirsiniz. Bu karışım hem su içmeyi çok sevmeyenler için su tüketimini arttırmalarına yardımcı olacak hem de metabolizmalarını hızlandıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.