Kadına Dair Ne Varsa...

Adet Sancıları Nasıl Kurtulunur?

0

Adet sancıları kadın olmanın ve anne olmanın önemli bir göstergesidir. Vücudunuz bir önemli bir olaya tepki göstermektedir ve sizi bir evreye hazırlamaktadır. Bundan dolayı sancılara kötü bir şeymiş gibi yaklaşmaktan ziyade mevcut durumundan minimum etkilenme yöntemlerine odaklanılmalıdır. Bunlardan ilki ve en eski olanı sıcak kalmaktır. Adet dönemlerinde hassaslaşan bölgeleri ve ayakları sıcak tutulmak çok önemlidir.

Ancak bunu sıcak tutan bantlarla sağlamak çok sağlıklı değildir. Gerektiği zaman anında bu sıcklığı düşürmemiz gerekebilir. Bu yüzden sıcak su torbaları bir kurtarıcı olarak görülebilir. Tarçinlı şekerli su sancılara birebir çözümdür.


Doğadan Doğal Şekilde Yardım Alabilirsiniz

Tarçının ağrı kesici ve yatıştırıcı özelliği ile şekerin yumuşatıcı özelliği birarada kullanılır. Şeker ayrıca enerjiyi yenileyen bir besindir. Sancılar esnasında sıcak şekilde bunları çay olarak tüketmek size ve bedeninize çok iyi gelecektir.

Devamlı el yıkamak ve ılık duş almak da adet sancıları esnasında bir diğer kurtarıcı yöntemdir. El yıkamanın ferahlatan bir eylem olduğu çok açıktır. Sabcılarla psikolojik ile mücadele vermek bu dönemde bu şekilde mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.