Diyet

Açlık Otu İle Zayıflama

Bitkisel karışımlar ile zayıflamak isteyenler için yeni bir bitki karışımı daha çıktı.  Açlık Otu. Aslında bilinen fakat çok fazla kullanılmayan açlık otu özellikle zayıflamak isteyenler için doğal bitkisel karışımlardan biridir. Açlık otunun en büyük etkisi kabızlık sorununu ortadan kaldırmasıdır.

Diyet yapanlar için bitki çayları sindirimi kolaylaştırır ve özellikle vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Diğer bir adı ile kara sinameki olarak bilinin açlık otu kabızlık problemi olanlar için tam bir kurtarıcı.

Günlük sadece iki fincan açlık otu çayı içilmesi bağırsakların doğal yoldan temizlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra vücutta ödem birikmesine engel olan açlık otu düzenli kullanımda vücutta yakımını hızlandırmaktadır. Çok fazla kullanım aşırı ishal yapacağından günlük doz üzerine çıkılmaması gerekmektedir.

Açlık otu kullanımı eskiden bu yana kabızlık şikayetinde kullanılan bitkilerden biridir. Sinameki denildiğinde sık lavabo ihtiyacının olması olarak bilinmektedir. Fakat kara sinameki denilen açlık otu düzenli kullanım sayesinde kilo vermeyi de hızlandırmaktadır. Diyet yapanlar için bitki çayı olarak tüketilen bu bitki vücuttaki yağların yakılarak hızlı şekilde kilo verilmesine yardımcı olur.

Diyet yapan çoğu kişinin en büyük sıkıntısı tüketilen gıdalardan dolayı kabızlık sorunudur. Kabızlık için yeşil çay ya da çeşitli bitki karışımları tercih edilmektedir. Fakat açlık otu günde sadece iki fincan ile kronik kabızlığa bile çözüm bulmaktadır. Açlık otunun sabah akşam şekilde kullanılması vücudun ödem sorununu da ortadan kaldırır. Bitki çayı sayesinde su tüketimi de artacaktır.

Kilo vermeye yardımcı olan açlık otunu kaynamış sıcak su içerisine 10- 12 yaprak şeklinde koyarak demleme yapılır. Çay hafif ılındığında yavaş yavaş içilir. Bitki çayı tüketildikten 3- 4 saat sonra tuvalet ihtiyacı giderilecektir.

Özellikle kabızlık sorunu yaşayanlar için kurtarıcı olan bu bitki çayı diyet esnasında da çok faydalı olacaktır. Daha sağlıklı kilo vermek isteyenler için düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Açlık otu karın bölgesinde ve basen bölgesinde bulunan yağ hücrelerini parçalamak için tercih edilebileceği gibi ayrıca günlük sıvı alımında da tercih edilerek kullanılabilir ve sağlıklı kilo verimi olabilir.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker