Moda

2018 Gelinlik Modası

2018 Gelinlik Modası

Küçük yaştan beri kızların hayali evlenmek ve gelinliktir. Hayallerinde her zaman bir gelinlik türü vardır. Her ayrıntısına göre kafalarında tasarlarlar. Bazıları hayalinizdeki gelinliği diktirirken bazıları ise hayalindekine uygun bir gelinlik arayarak ona en yakın olanı bulmaya çalışır.

Gelinliği kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Gelinlik türlerinden biraz bahsedecek olursak şu şekilde bir sıralama yapabiliriz: Uzun kuyruklu, straplez, kabarık vb. gibi gelinlik türleri vardır.

Gelinler gelinlik seçerken vücut tipini bilip gelinlik seçimi yapmalıdırlar. Aynı cilt bakımında yüz tipinizi bilmeden maske yapamayacağınız gibi kendi vücut tipinizi bilip gelinlik seçimi yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Hem rahat etmeniz hem de vücut tipinize uygun sizi şık gösterecek bir gelinlik elde etmenize fayda sağlayacaktır.

Peki, kafamdaki gelinliği diktirmek istiyorsam ne yapabilirim? Dediğinizi duyar gibiyim. Kafanızdaki gelinliği diktirirken de vücut tipinizi öğrenip ona göre hayalinizdeki süslemeleri bu tarz da bir gelinliğe göre yapmalısınız.

Hayatınızda en güzel ve en özel giyecek olacak ve en güzel gün olacak gün bu gün ve gelinliktir. Her gelinin gelinliği kendisine özeldir. Her kadına en özel gün kendi evlendiği gündür. Bu sebeple gelinlik seçimi kadınlar için hayatı pahasına bir önem taşır.

 

2018 Gelinlik Modelleri

Bu sene hepimizin bildiği üzere kar beyazı gelinlikler yerine daha soluk renkler moda. Beyaz renk yerine grimsi tonlara ait dantelli gelinlikler daha çok tercih edilmekte. Bunların yanı sıra geçen yıl son derece moda olan çok kabarık gelinlikler tercih edilmemektedir.

Gelinliklerin üst kısmı vücudu sararken diğer kısımları bol gelmekle beraber bacaktan diz kapağına kalan olan kısımda çiçekler, taşlar, kabartmalar, danteller bulunur. Diğer kalan yerler yani diz kapaktan sonrası düz kumaş gelen gelinlikler daha tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra pudra, soluk sarımsı ve üstünde grimsi dantel işlemeleri bulunan gelinliklerde çok güzeldir. Dekolteli gelinliklerin yanında yakalı gelinliklerde bu sene reyonlarda yerini alacaktır.

Bu yakalı gelinliklere hâkim yakada diyebiliriz. Bu yakalar gelinlikle bir olup kumaş halinde ya da dantel halinde gelebilir. Modacılara göre bu gelinlikler bu sene çok satılacak gelinlikler arasında yer alacaktır. Bu sebeple seçiminizi trende uygun olarak seçmek istiyorsanız hakim yaka gelinliklerden birini seçebilirsiniz.

Hakim yaka gelinlikler tesettürlü gelinlik modellerinde de çokça kullanıldığı için genç kapalı gelinler tarafından da fazlası ile tercih edilmekte. Üstelik bu modellerin bazılarında papyon dahi mevcuttur.

Tags

Related Articles

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker