Moda

2017 Sonbahar/Kış Moda Trendler

2017 Sonbahar/Kış Moda Trendler

Yoğun sıcak günlerin sona ermesiyle güzel yaz mevsimini arkada bırakıyor, serin sonbahar günlerine merhaba demeye hazırlanıyoruz. Mevsim değişikliğinin başlamasıyla birlikte moda dünyasında sonbahar/kış moda trendler dolaplarınız için hazır hale getirmeye koyuldu.

Trend Renkler ve Ürünler:

  • Ünlü tasarımcılardan; Balenciaga ve Prada koleksiyonlarında yer verdikleri örgü kazaklar ile modanın kış trendini belirleyen sinyalleri verdi. 2016 kış sezonunda tercih edilen ince kışlık bluzların yerini, bu sene dikkat çekecek olan örgü kazaklar ve örgü etekler alacak.
  • Hiç şüphesiz kıyafetlerimizin en gözde parçası, dış giyim ürünleridir. Celine ve Chriatian defilelerinde naylon parçaların pratikliğini kullanarak sonbahar/kış moda trendinin dış giyimdeki çizgisini belirledi. Özellikle sonbahar mevsiminde çokça tercih edilen naylon trençkotlar, kış mevsiminde de hüküm sürmeye devam ederek yerini naylon kabanlara bırakacak.
  • Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı, kurtarıcısı olan çantalar; 2017 sonbahar/kış trendlerinde daha dikkat çekici bir tarza bürünerek, boyutça daha büyük ve sıra dışı modeller koleksiyonlarda yerini almaya başladı.
  • İlkbahar ve yaz mevsimlerinin olmazsa olmazı olan tek parça elbiseler, sonbahar/kış koleksiyonlarında da göz kamaştırıcı kadife ve ipek kumaşlar eşliğinde görülmeye devam edecek.

 

  • Zerafetin büyüsü detaylarda gizlidir. Her defilenin detay parçası olan kemerler, özellikle İsabel Morant defilesinde dikkat çekerek; ince bel modasını tekrar gündeme getirdi. Kabanlarda ve kazaklarda çokça yer alacak olan gösterişli kemerler ince bel akımı severlerin vazgeçilmezi olmaya devam edecek.
  • Zaman ilerledikçe kıyafetlerde geriye yönelme trendi, bu sezonda devam edecek. Blazer-pantolon takımlarında vurgulanmaya çalışılan 90’ların modası, vatkalı ve sivri yakalı ceketler biraz daha erkeksi olan maskulen trendi ön plana çıkaracak.
  • Versace ve Gindi gibi moda duayenleri 2017 sonbahar/kış sezonunda iddialı ve dikkat çekici tüm parçalarda yoğun kırmızıya yer vererek, trend rengin kırmızı ve tonları olacağını gösterdi.
  • 2016 yılı boyunca herkesin severek tercih ettiği fileli çoraplar, örgü trendinin gelmesiyle değişime uğrayacak olanlar listesinde yer aldı. Daha kalın, uzun ve simli çoraplar modayı takip edenlerin çokça tercih edeceği parçalar arasına eklenecektir.
  • Dikkat çekici parçalara, iddialı renklere ek olarak tercih edeceğiniz parıltılı, uzun botlar ile sezonun tüm trend parçalarını taşımış olacaksınız. 2016 kış sezonunda sadeliğin baskın olduğu botlar, 2017 kış sezonunda daha gösterişli bir hal alarak tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak.
Tags

Related Articles

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker