Diyet

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Programı

Sadece 7 günde 10 kilo vermeye ne dersiniz? İşte şuan okuduğunuz ve okuyacağınız yazımız tam size göre. Yazımızın içeriğinde bol bol kilo verme ipuçları paylaşacağız ve bonusumuz ise 1 haftada 10 kilo verdiren diyet programımız olacak. Oldukça etkili bir diyet programı olan programımız sizleri 1-2 beden incelmenizi sağlayacak ve motivasyon kaynağınız olacak.

Bir hafta uymamız gereken diyet programımız için günde yaklaşık 2-3 km yürümemiz ve düzenli olarak sarkmaları önlemek için spor yapmanız gerekmektedir. Yürüyüş ve spordan sonra ise 2-3 litre gibi su tüketmemiz yararlı olacaktır. Programımızın detaylarına geçelim.

 

Sabah

Sabahları erken kalkarak vücudu dinçleştirmemiz gerekecektir. Kalktıktan hemen sonra 1 bardak su için parklarda, deniz kenarlarında sabah yürüyüşü yapmamız gerekecektir. Tempo tutarak koşmak daha faydalı ve sağlıklı olacaktır. Eve döndüğümüz zaman ise 1 bardak sütlü kahve içerek öğle vaktine kadar suyla desteklemeye devam etmemiz gerekecektir.

Öğle

Öğlene vaktine kadar yaklaşık 1-1.5 lt su tüketmeniz gerekmektedir. Yemek olarak ise sebze türlerini tüketebilirsiniz. Tavsiyemizce; Ispanak, Lahana, Karnıbahar ve kabak tüketilmesi gerekmektedir. 1 Kase yoğurt veya 1 bardak ayran içmeniz de gerekmektedir.

Ara Öğün

Ara öğün zamanı acıkmış olmanız gerekmektedir. Acıkmadıysanızda problem yoktur. Akşama kadar aç beklemek zor olacağından light bisküvilerle ufak atıştırmalar yapabilirsiniz. Bu öğünü atlamamanızı tavsiye ediyoruz çünkü şekerinizi dengelemeniz gerekmektedir.

Akşam

Herkes tarafından zorlanılan öğünüzümüze gelmiş bulunmaktayız. Bu öğünde sadece elma ve yoğurt tüketmeliyiz. Saat 6 gibi tüketip birdaha ağzımıza birşey sürmemiz gerekmektedir.

Diyetimizde koşmak, yürümek ve spor yapmak en önemli faktörlerdendir lütfen bunları eksik bırakmayınız.

Tavsiyemizce birden mideyi aç bırakmak sağlık problemlerine sebep olabilmektedir. Bu yüzden birden değil azaltarak diyet programlarımıza uymanızı tavsiye etmekteyiz. Lütfen mide rahatsızlıkları olan kişiler doktor kontrolü olmadan bu tarz diyet programlarını yapmamalarını tavsiye ediyoruz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker