Zayıflama Yöntemleri

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Hızlı zayıflamak isteyenler şu zamanlarda 1 ayda 10 kilo vermek için can atmaktadır. 10 ve üzeri fazla kilosu olanlar için çok güzel bir çalışma olabilir. Ancak bu on kiloyu bir ayda vermek ne kadar sağlıklı ne kadar sağlıksız bunu düşünmeniz gerekmektedir.

Eğer vücudunuz bu kiloyu bir ayda vermeye müsait ise bu işi başlayabilirsiniz. Ancak vücudunuza güvenmiyorsanız bu on kiloyu iki aya yayabilirsiniz.

1 ayda 10 kilo vermek için çok sıkı bir çalışma yapmalısınız.

Öncelikle günlük harcadığınız kalori miktarını belirlemelisiniz. Günlük harcadığınız kalori miktarı diyet için çok önemlidir. Çünkü diyet programındaki tüketeceğiniz besinlerin bu kalori miktarından daha az olması gerekmektedir. Eşit olduğu durumda dahi kilo veremeye bilirsiniz. Kalori hesaplaması yaptıktan sonra diyet programına gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

Diyet programının her bir kelimesine sadık kalmanız gereklidir. Siz bir ayda on kilo vermeyi hedeflediğiniz için boşa harcanacak zamanınız yok. Eğer diyet programı çok hoşunuza gitti ancak günlük harcadığınız kalori miktarından çok az bir kalori tüketmenizi sağlıyorsa bu durumda diyet programını kendiniz şekillendirebilirsiniz. Burada özenli bir çalışma yapmalısınız. Hangi besinin kaç kalori olduğunu hesaplayın. Daha sonra daha az kalori tüketmek için bazı besinleri çıkarın. Alternatif olarak bu besinleri tam çıkarmayarak azalta bilirsiniz. Örneğin bir porsiyon kuşbaşı yerine yarım porsiyon tercih edebilirsiniz. Bu düzeltme ile yarım porsiyonluk kaloriden kurtulmuş olursunuz.

 

Amacınıza ulaşmak ve 1 ayda 10 kilo vermek için en büyük destekçiniz spor. Bir spor salonuna yazılabilirsiniz. Spor salonuna hafta da 3 gün gitmeniz yeterli olacaktır. Bir saatlik çalışma ile çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun yanında spor programını biraz artırabilirsiniz. Örneğin spor hocası size 20 dakika bantta koşmanızı söylerse siz bunu 30 dakikaya çıkarabilirsiniz. Amacımız çok kalori yakmak ve düzenli beslenmek. Bu yüzden spor yapmak kalorileri hızlı yakmamız için çok büyük bir rol oynuyor.

Spor haricinde hayatınıza biraz hareketlilik verebilirsiniz. İşe otobüs ile gidebilirsiniz ve ya arabanızı uzak bir otoparka park edebilirsiniz. Televizyon başında zaman öldürmektense, arkadaşlarınız ile yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda hızlı ve dengeli bir şekilde kilo verme imkânı bulabilirsiniz. Ancak şunu unutmamalısınız ki eğer vücudunuzun direnci hızlı kilo vermek için yeterli değilse, kilo verme süresini biraz uzatmalısınız. Önemli olan sizin kilo vermenizden çok sağlıklı bir yaşam sürmeniz.

Hızlı kilo vermek adına sağlığınızı tehlikeye atmayın. Eğer vücudunuzun direnci iyi ise çalışmalarınızı biraz hızlandırarak 1 ayda 10 kilo verebilirsiniz.

Tags

Related Articles

3 Comments

  1. Saqlikli bir kilo vermek bence kolay eqer kendinize bedenime saqlikli bir sekilde bakicam diye bir soz verirseniz bunu yapabilirsiniz iyi qunler diliyorum

  2. En iyisi azcık boğazınızı tutup biraz da kendinize güveniniz olduktan sonra her şey olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker